Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nőstény cica hétfői ivartalaní...

Nőstény cica hétfői ivartalanítása után most éjszaka mindene fáj. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Hétfőn 10 órakor ivartalanítattuk 8 éves nőstény cicánkat és egyben leszedték a fogkövet is, ennek következtében kiderült hogy egy fogát elkell távolítani. Szerdán visszavittük az orvoshoz mert nem akart enni és inni.

Kapott gyógyszereket és infúziót.

Estére már jobban is lett, elevenebb volt. Enni csak annyit evett hogy lenyaldosta a szószt a kedvenc eledeléről majd csütörtökön délután ismét visszamentünk a dokihoz(mondta hogy menjünk vissza).

Kapott egy injekciót és miután haza jöttünk elkezdett enni. Egy szelet sonkát megevett.

Annyit vettem észre hogy nem nagyon mozog.

Most pedig hajnali 1-kor ránéztem és végig simitottam aztán fájdalmasan elkezdett nyávogni ha újra hozzáértem.

9 órára tudom vinni orvoshoz de nagyon féltem.

Még soha nem volt nőstény cicánk akit ivartalanítottunk volna.

Mire számíthatok, fel fog épülni?

38.8 a testhőmérséklete.


2021. jan. 15. 02:58
 1/7 anonim válasza:
77%

Ez nem normàlis viselkedés. Hétfőn voltak a beavatkozàsok, ma péntek van, màr nem kéne , hogy fàjjon neki. Az is igaz, hogy effektíve öreg cica így lassabban regeneràlódik, a szervezete, de nem normàlis, hogy simogatàsra felnyàvog. Lehet a műtéti seb fertőzödött. el vagy a szàjàban a sebek.

Felnőtt macska normál testhőmérséklete: 38,0-39,3 °C; alacsony: 38,0 °C-nál kevesebb; láz: 39,5 °C-nál magasabb.


7 cicàm van, mind ivartalan úgyhogy tudom, hogy ez nem normàlis viselkedés. Drukk a cicànak.

2021. jan. 15. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

39.3-ra emelkedett a testhője.

Érzem hogy nem jól van.

1 óraja hűtőm a sebet (csak óvatosan), eddig úgy néz ki nem ellenkezik ellene sőt ráfordul a hűtőpárnára(törölközőbe van tekerve).

2021. jan. 15. 04:33
 3/7 anonim ***** válasza:

Ohhhh szegénykém. Remélem nem cseszett el semmit az orvos, mert ez tényleg nem normalis. Az enyém jóformán fel se vette a műtétet, kapott egy antibiotikum kúrát, itthon én adagoltam neki,nem kellett meghúzgálni az orvoshoz, csak varratszedésre mentünk. A nagy tányért se tettem a nyakára, megbíztam benne, nem piszkalta a sebet, csak néha lenyalta, de én azt engedtem neki, a nyál gyógyít,meg így komfortosabban érezte magát.

Írd meg hogy alakul!!!

2021. jan. 15. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Ha màr emelkedett a hője akkor ott bizony fertőzés van ami ellen a szervezet védekezik! Én a helyedben keresnék egy màsik orvost aki alaposabb. Legjobb döntés, ha egy àllatkórházba viszed. Sajnos manapsàg nagyon a pénzre mennek, az àllat nem igazàn érdekli őket. Minket az àllatorvosunk szó szerint kidobott a rendelőből, meg pimaszul beszélt velünk,(na ott döntöttük el, hohy vàltunk) mert rendelés után 1 perccel értünk oda a macskàval, hogy nézze meg a szemét, mert az egyik szeme olyan volt mintha valami "hàrtya" lenne előtte.

Végül kiderült , hogy belsőszem gyulladàsa van.Azóta jól van a cixa, de minden évben amikor visszük oltásra ellenőriztetjük a szemét is.


Nekem volt egy cicàm kb 100 x elmondtam, hogy elütötték, erre leteszteli mindenféle fertőző betegségekre, majd fàjdalomcsillapítóval haza küldi, macska 1 éjszakát szenvedett mire nagy fàjdalmak közepette meghalt 😭😞😢

2021. jan. 15. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Mi van a cicàval?
2021. jan. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sikerült korán reggel elérnem az állatorvost. Minden bizonnyal az előtte való napon kapott injekcióra reagált így a szervezete. Legalábbis az érzékenységre ez volt a válasz.

Adott antibiotikumot, kapott infúziót, mert már 39.8 volt a hőmérséklete.

Délután 5 felé csökkent a láza és élénkebb is volt. Éjfél körül már nem volt lázas. Ivott amit 5 napja nem láttam. Reggelre éhes is volt, igaz csak elenyésző mennyiséget de evett amit szintén nem volt hajlandó már 4 napja.

Ma 9re újra visszavittem az orvoshoz. Minden rendben!

Olyan mintha mégse történt volna a tegnap.

Köszönöm mindenkinek a választ!

2021. jan. 16. 15:46
 7/7 anonim ***** válasza:
Örülök!😻
2021. jan. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!