Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi történne, ha macskámra...

Mi történne, ha macskámra kutyahámot tennék?

Figyelt kérdés
A biztonsága miatt szeretném, mivel elvileg a Julius K9 a legjobb hám, de nincs macskákra(vagy legalábbis nem találtam, ha bárki tud, mondja pls). De nem szeretném, hogy kibújjon belőle. Biztonságosabb egy speciel macskahám, ami csak néhány szallag, vagy vegyek egy tisztességes Julius K9-et?

2021. jan. 17. 22:26
A kérdező szavazást indított:
Igen, jó neki a Julius K9 hám(XS vagy max S méret)
Nem, vegyél inkább egy speciális macskahámot neki
34 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Miért kell a macskára hám?
2021. jan. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%

Speciel pont, hogy a kutyahám biztonságosabb, nekünk is olyan van, ami csivavára való.

A macskahám két karika (nyakánál meg a hasa alatt), és a hátán van csak összefogva, kvázi egy 8as alak.

Na most alapból ez biztonságosnak tűnik, de ha bepánikol a macska akármiért séta közben, képes úgy megrántani magát, hogy ívbe hajlítja a hátát.

Pikk-pakk kiszabadul.


Ezzel szemben a kutyahámok a lábai között a hasán is össze vannak fogva. Ebből nehezebben tud kibújni, bármennyire is pánikol (nyilván megfelelő méret esetén).


Amire figyelni kell még, hogy nyakban ne legyen túl laza, mert amin a macska feje kifér, ott a teste is.

Erre főleg a "pólós" hámoknál kell figyelni, ami majdnem ruhácska jelleggel van a mellkason - ott az anyagon van két lyuk a mancsnak, beledugod őket, és a hátán kapcsolod össze tépőzárral és/vagy kapoccsal. Alapvetően ez tűnik a legbiztonságosabbnak, mert nem csak szíjak - a gyakorlatban itt viszont a nyakméret nagyon nem mindegy, mert ha túl nagy, akkor ahogy ijedtében befeszíti magát a macska pórázzal ellentétesen, át tudja húzni a fején. És onnan màr egy mozdulat a mancsokkal is kibújni, ha nem tekeredik bele.


Szóval röviden, én a csivavahámot találtam a legbiztonságosabbnak.

A sima kétszíjas macskahámnál pedig BÁRMI jobb.

2021. jan. 18. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

szerintem teljesen mindegy ha méretben megfelelő azaz az ő méreteire tudod beállítani és nem tud kibújni rajta..

viszont a macska hámokon olyan csatt van amit ha kb 5 kilós erővel húzol kinyílik.. talán pont azért mert a macskával megeshet, h a hám és póráz ellenére is felfut egy fára ahol fennakadhat.. én akkor használtam csak a macskán amikor új helyre költöztünk. Az első pár hétben - amúgy kínzásnak tartom.

2021. jan. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én csivavara való hálós hámot vettem neki. Ez olyan, mint egy kis ruha. Én sétálni vittem benne, ő szereti, a macskás hámmal mindig ott bénáztam, hogy be tudjam csatolni, ezt meg csak rá kell húzni, egy csatt és viszlát. Ha belefér és nem bújik ki belőle, szerintem tök mindegy milyen hám. Görény meg nyúlra valókat is néztem, de azok túl kicsik voltak és másmilyen alakúak.
2021. jan. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!