Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy magyar macska érti egy...

Egy magyar macska érti egy más földrészen élő macska "nyávogását"?

Figyelt kérdés

2021. jan. 18. 03:45
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Youtube videókon szereplő macskák hangját játszottam le a mi macskánknak, és olyan furcsán figyelt, mintha értette volna, hogy úgymond mit "beszél" az idegen macska. Vagy nem tudom lehet csak képzelődök. Nem is tudom igazán azt se, hogy a szomszéd macskával való "társalgás" milyen szinten zajlik, mit értenek meg a másik macska hanglejtéseiből, hangmagasságából stb ?
2021. jan. 18. 03:51
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Bocs, de te ezt olyan szinten túlspilázod, hogy az már nevetséges. A macskád csak azért figyelt furcsán, mert hallotta a nyávogást, de nem látta azt, akitől jön, ennyi. Nem kell ebbe olyan hülyeségeket belegondolni, hogy szerinted többféle "macska-nyelv" létezik.
2021. jan. 18. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
A macskák nem nyávogással kommunikálnak, abból csak annyit értenek amit te is.
2021. jan. 18. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%

Állítólag a kutyáknál van valamekkora mértékű "tájszólás", attól függően hogy hol élnek.


De ez nagyon minimális. Ha a macskáknál is van, akkor is megegyeznek az alap dolgok.


A macskák nem folytatnak mély beszélgetéseket, és különben is a testbeszéd az elsődleges nyelvük.

2021. jan. 18. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%
Én azt olvastam, hogy a macskák csak azért nyávognak, mert butának tartják az embereket ahhoz, hogy megértsék, mit mondanak nekik. Egymással épp ezért nem is szoktak, ez nekünk szól. :)
2021. jan. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
megértenék egymást, de nem úgy kommunkikálnak egymással, csak az ember felé. Különböző hanglejtéssel jelzik, hogyha éhesek vagy valami... Állatoknák (szerencsére) nincs olyan, hogy az egyik héberül nyávog, amásik meg franciául.
2021. jan. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Különben létezik az állatoknál is "akcentus" vagy tájszólás, komoly kutatások vannak erről, azt hiszem az egyik a kanadai lúdról, vagy valamilyen kacsafajról szól, és elég nagy különbségeket fedeztek fel tájegységenként.


De a kérdező által tapasztalt videókhoz semmi köze, a kutyám a saját lejátszott hangomra is "furán" reagál, mert nem tudja mihez kapcsolni, van ehy digitalis torzitottsága stb...

2021. jan. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj bele: hallott egy macskát, de nem érezte és nem látta.


Mintha te egy üres szobában állnál, és valaki beszélne hozzád, pedig sehol sincs se ember, se hangszóró.


Még szép, hogy csak lesett, hogy mi van :D

2021. jan. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
De, szoktak macskák egymással beszélni, vernyákolni, valami irgalmatlan sátáni üvöltés feszült helyzetben, egy rakás youtubevideó van róla. Szerintem olyanokat mondanak, hogy "ne gyere ide vagy megtéplek!"
2021. jan. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

“magyar macska” :D

Az én macskám középkorú, heteroszexuális, konzervatív-keresztény cirmos, erős nemzeti öntudattal. Elvből úgy tesz, mintha nem értené egy külföldi macska idegen nyelvű nyávogását.

2021. jan. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!