Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kellemetlen szagú cica?

Kellemetlen szagú cica?

Figyelt kérdés

Van két 7 éves macskánk, kinti cicák, a házba nincsenek beengedve, kertes házban élünk. Már egy ideje észrevettem, hogy az egyik cicának nagyon kellemetlen szaga van. Tudom, kinti macskák, tehát nem lesznek olyanok, mint a szobacicák, de eddig messze nem volt ennyire büdös. Leginkább ilyen szúrós, orrfacsaró szagra hasonlít, ha megszagolom a szőrét nagyon érződik. Fogalmam sincs mi lehet vele, eszik rendesen, ezzel nincs baj, de mostanában nagyon félénk is lett, eddig mindig élvezte, ha szeretgettem. Mostanában elhúzódik, ha meg akarom simogatni. A másik macskának nincs ilyen szaga, pedig sokszor együtt alszanak, elvannak együtt. Anyum adott neki nem olyan rég féreghajtót, de szerintem nem az volt a baja, nem is lett jobb a szaga.

Eléggé aggódom érte, esetleg valaki tapasztalt már ilyesmit?



2021. jan. 19. 12:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Orvoshoz kéne vinni első körben.
2021. jan. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
nincs rajta valamiféle váladkozó seb, amit eltakar a bundája? nem lehet, hogy ezért próbál elhúzódni, nehogy hozzáérjél, mert fáj neki? csak ötletelek, de hátha
2021. jan. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal orvos. Valami baja van, es ezen nem fog a fereghajto segiteni. Lehet, hogy a masik macskat is erdemes kezelni, ha kiderult a gond, mert ha fertozo, akkor o sem ussza meg.
2021. jan. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Vidd el orvoshoz. Lehet, hogy megsérült. Főleg, ha nem esik neki jól az érintés.

Normál esetben a kinti cica sem büdös. Legalábbis nem szúrós, orrfacsaró szagú. Max. fura, ha megázik a bundája. De az más, azt nyilván megismered.

2021. jan. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. jan. 19. 13:16
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia, lehet van egy sebe, amit a szőre alatt nem látsz, esetleg bele hempergett valami döglött állatba
2021. jan. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Vidd orvoshoz. Bármi miatt lehet sajnos. Remélem jobban lesz.
2021. jan. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Bőrbetegsége is lehet, azért húzódik a kezedtől, mert fáj az érintés neki. Vidd dokihoz.
2021. jan. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Majd írd meg, mi volt az orvosnál. Kíváncsi vagyok, mi lehet ez.
2021. jan. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!