Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nyalogatja a macska a...

Miért nyalogatja a macska a radiátort?

Figyelt kérdés

Alul nyalogatja, nem a fűtőtestet, hanem ahol ahol az a fém korong van raja, légtelenítő vagy vízkiengedő, nem tudom melyik. Magát a fém korongot nyalogatja, már többször rajtakaptam.


A radiátor nem csöpög, tehát NEM inni próbál, ez tuti. Áttörölgettem, figyeltem többször, nem nedves. Plusz a lakás több pontján van nekik friss víz.


Ásványianyag hiány lenne, azért a fém? De mi? Keresgéltem neten, nyalósót dobta be, dehát az csak rágcsálóknak, nyulaknak való fogkoptatáshoz, nem macskának...


Egyéb ötlet?


2021. jan. 19. 17:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
8%
Azt megtudhatnánk, hogy ki nyalogatja?
2021. jan. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
1, Macska kategóriában tettem fel a kérdést. Hármat találhatsz, de az első kettő nem számít. ;)
2021. jan. 19. 17:07
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Bocs nem láttam, de 2 tippem van: azt hiszi onnan jön a víz, vagy korábban tudtotok nélkül volt ott valami állat(egér, nyest, nem tudom) és azt érzi
2021. jan. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
36%
Én sem tudom, de kend be csípős paprikával aztán nem fogja többet. :) Bár elég morbid.
2021. jan. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

3, Társasházban lakunk harmadikon, cirkofűtés van, nem hiszem, hogy állat lenne a falban.

Vizesnek meg nem vizes, ezt írtam, már figyelem egy ideje, mielőtt idefordultam.


4, igazából nem a megakadályozás a kérdés, bár arra jó, hanem az okát szeretném kideríteni, hogy tehessek ellene. :/

2021. jan. 19. 17:42
 6/11 anonim ***** válasza:
28%
A paprika tényleg jó bekenni vagy ha nem akarsz ennyire drasztikus lenni a citromlé is hatásos lehet.
2021. jan. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

De nem az a kérdés, hogy hogyan szoktassam le!

Az a kérdés, hogy mi lehet az oka, hogy csinálja.

2021. jan. 19. 18:15
 8/11 anonim ***** válasza:
19%
Azért mondjuk ezt mert mi sem tudjuk. Valszeg. más se nagyon fogja. Max. állatorvost kellene, de ennyiből ő se tudja szerintem. Macskádat kérdezd meg.
2021. jan. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Logikusan a kérdés ahhoz szól, aki esetleg tudja, vagy van tippje, mint a 3asnak, vagy tapasztalt hasonlót...


Én se írom be a kutyák témába mindenhova, hogy nem tudom mert nincs kutyám.

2021. jan. 19. 19:43
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy fém hiány. Szerintem csak valami szag vonzza oda... Lehet h annak az alkatrésznek a berakásánál használtak kender kócot és azt zsírozni szokták (azaz valami faggyús dolgot raknak rá) lehet, h ezt érzi.


De még az is előfordulhat, h néha picit nedves az a felület páralecsapódás miatt és azt ő megtalálta valamikor, és visszajár hátha megint talál ott nedvességet.. nem hinném hogy aggódnod kéne. nekem a macskám az ablakon lévő pára lecsapódásbol szokott inni :)

2021. jan. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!