Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy vigyek el ivartalanítani...

Hogy vigyek el ivartalanítani egy félős, agresszív macskát?

Figyelt kérdés

Kiskora óta nagyon félős, ijedős, és sajnos kb 2 évig meg se lehetett közelíteni. Ma már kb. 5-6 éves, és nagyon sok munka van benne, hogy meg lehet simogatni, már dorombol is. Amikor kicsi volt, kijött az állatorvos oltás miatt, de nem tudta megfogni. Nem hatott a fogamzásgátló, és eddig hiába kérdeztem körbe a környékbeli orvosokat, mert azt mondják, nem tudnak segíteni, míg nem tudom bevinni, és nem tudnak neki szurit adni. Nem tudom, mi történhetett vele, mintha valaki bántotta volna, de nálunk született, és soha nem bántanánk az állatokat, más cicánknál nincs is semmi gond.(A másik cica már ivartalanított.) Ha sikerülne is hordozóba tenni, attól tartok, nem fogom tudni kivenni, illetve az orvosok nem fogják vállalni, hogy utána nem tudják visszatenni. Van valakinek tapasztalata erről? Már nagyon szomorú vagyok miatta.

(Azért most akarom sürgősen megoldani, mert most vagyok tartósan itthon (szüleimnél), sajnos legutóbb a kiscicái ellen fordult, és úgy érzem, megint szelídült kicsit.)



2021. jan. 20. 00:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Talán a menetrendszeri etetésnél meg tudod fogni. Kapd fel úgy mint a mamacicák a kicsiket a tarkóbőrénél fogva, ez kivált belőlük egy természetes reflexet, elernyednek és felhúzzák a lábukat. A dobozból pedig majd kiveszi a doki vagy a segítsége, megoldják :) Csak szólj nekik hogy morcos típus, támadhat. Ők is ezt a fogást alkalmazták az én cicámnál pl oltásnál. Megfogta a tarkójánál, kicsit megrázogatta néha és nyugodtan lógott :D
2021. jan. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Tudok ötleteket adni, előzőcicám nagyon vad volt.

Dobozba bevarázsolás: A szállító boxot a lakás egy eldugottabb pontján (sarokban) felállítom, nyílással felfelé. Ezt a műveletet ne lássa a cica.

Amikor gyanútlanul heverészik valahol, óvatosan megsimogatod, mint máskor, aztán egy határozott mozdulattal megfogod a grabancánál és a másik kezeddel alányúlva felemeled. Erősen szorítsd, próbáld lefogni a lábait, amivel karmolni akar. Gyors legyél és határozott! A dobozhoz viszed (a boxot stabilan állítsd fel, a lábaiddal is szoríthatod)és a nyíláson "belelógatod" a macsekot. Buksiját lenyomod és a mancsait lefeszíted a doboz széleiről, amibe kapaszkodni próbál. Ne bizonytalanodj el, ebből a "függő helyzetből" nehezen tud kimozdulni (de meg fogja próbálni).

Amint sikerült beletuszkolni, gyorsan ráteszed a doboz ajtaját és biztonságosan lezárod. Így már vissza is fordíthatod vízszintesbe.

Az orvosnál: Jól felkészült rendelőben ez nem lehet gond, mert valószínűleg van szorítóketrecük. Ennek van egy mozgatható plusz oldala.

A te dobozodból beleejtik a ketrecbe és a mozgó ráccsal összeszorítják a macsekot annyira, hogy ne tudjon mozogni benne. Így a rácson keresztül be tudják szúrni a nyugtatót. Innentől már nincs gond, a szuri gyorsan hat és már kezelhető az állat. Amikor érte mész, még vagy aludni fog, vagy kába lesz (attól függően, hogy az orvos felébreszti-e). A box tetejét leszereled és belefekteted a kábult cicát (rongy, törölköző legyen alatta és takard is be, mert kihűlhet). Visszateszed a tetejét és viheted haza. Lehet, hogy még egy darabig aludni fog, de amikor felébred, biztos, hogy rögtön mászkálni próbál, ezért felügyeld, nehogy leessen valahonnan.

Sok sikert!

(Egy volt "vérmacska"-gazdi, a fentiek és lentiek alapján.)

[link]

2021. jan. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2021. jan. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :)
2021. jan. 20. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!