Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hahoo anya szerint tályoga...

Nothx kérdése:

Hahoo anya szerint tályoga volt a cicámnak! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Ma mikor leültem simogatni észre vettem hogy egy kb. 2 cm átmérőjű lyuk volt a jobb mellső lába alatt. Anya szerint egy kifakadt tályog, nem vettem észre rajta semmit,hogy piszkálná vagy viszket neki, állatorvoshoz nem tudom vinni, és nem tudom mi a teendő ilyenkor.

Olvastam másoknál korábban hogy a betadinos kötés segít, nem hagyta hogy levágjam neki a gennyes szőrt onnan, de nem is mertem nagyon piszkálni. A lyuk melletti szőrtelen részre tettem egy kis betadinos krémet, de nem tudom hogy a sebbe szabad mennie, meg hogyan kötözzem ha nem férek hozzá, nagyon fontos lenne!! Normális ha ennyire túl aggódom? milyen mély lehet az a lyuk rajta ha magától kifakadt a tályog?


2021. jan. 21. 10:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Pedig állatorvoshoz kéne vinni mielőbb. Főleg, ha azt sem tudjátok, mitől van.
2021. jan. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
Édesanyád tudós ember hogy így megállapította?
2021. jan. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyaltalan nem aggodjatok tul, sot, felelotlenseg amit csinaltok.

Gondolom anyad nem allatorvos, tehat vigyetek el a macskat orvoshoz, konyorgom. Azt a sebet ki kene szakszeruen tisztitani, bekotozni, lehet ossze is kene varrni, ha mely...stb. Ha elfertozodik es a macska vermergezesben meghal, akkor az nem lesz vicces.

2021. jan. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

"állatorvoshoz nem tudom vinni"

És ennek mégis mi a fene az oka, hogy nem tudod elvinni?

2021. jan. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A kifakadt tályogot is ki kell takarítani. Vigyétek állatorvoshoz.
2021. jan. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha mély a seb esélyes,hogy tisztítás után kötözésre kell hordani, amíg nem gyógyul be eléggé,hogy ne kerüljön bele kosz.

Ha állatot tartasz muszáj orvoshoz vinni néha...

2021. jan. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Végül is nem szükséges orvoshoz vinni, csak hát nem túl szép halál egy cicusnak se egy fertőzésbe nagy fájdalmakkal belehalni....


Irány a doki, majd ő kistisztíja a sebet és azt is megmondja hogy kell kezelni.

2021. jan. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
92%

Hogy ne rohadjon le a lába, és ne kapjon esetleg vérmérgezést, el kellene vinni mégiscsak állatorvoshoz, aki megfelelően kitakarítja, ki fertőtleníti neki, illetve lehet, hogy gyógyszert is kell kapnia.

Szóval igenis, vidd el orvoshoz.

2021. jan. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
88%
Mindig meglepődök, hogy milyen mindenhez is értő családok vannak. Anyukád megállapítja, hogy tályog. Te pedig ellátod és bekötözöd a sebet. Nem is értem miért tanulnak az állatorvosok évekig egyetemen. Gondolom ivartalanítva is a konyhaasztalon lett.
2021. jan. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el állatorvoshoz.
2021. jan. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!