Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Gombára mit lehet venni...

Gombára mit lehet venni cicának emberpatikában?

Figyelt kérdés
Lejöttem vidékre anyukámhoz, ki van hullva/ritkulva a szőre a cicának, nagy foltokban rövidebb és piros foltos a hasán a bőre. Nem vakarja, nem ideges, nem fájlalja, nem bolhás, de csúnya szegény.. Bőrgombás szerintem, orvoshoz nem tudom vinni így hétvégén, de szeretném enyhíteni addig is neki. Canesten krém, betadine vagy valami holnap patikából vagy sampon a "kisboltból" nem lenne jó rá? Egy sensitive samponos fürdés vajon jól esne neki? Biztos ég a piros felmart rész, csak nem tudja mondani! Nagyon szeretetteljes cica, csak anyum már nem lát jól és azt hitte fehér lett a szőre, hát nem, az a bőre, átlátszik! :(
2021. jan. 22. 22:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Ne kenegess rá így semmit, mert csak rontani fogsz rajta. Hasonló volt az én cicámnak is, egy kóbortól kapta el.

A betadine az fertőtlenítő, nem fog segíteni ezen.

Kék lukács krémet szoktak ajánlani sebekre meg hasonlókra, de nem hinném,hogy sokat tenne a gombás fertőzéssel. Állatorvos tud majd receptet írni nekivaló szerre. Esetleg ha van állatpatika, ott megkérdezheted, van-e vénymentesen valami erre, míg el nem tudod vinni állatorvoshoz.

Mindenképp vigyétek majd el, mert ez nem fog magától elmúlni. Nekünk a folyamatos kezeléssel is elég hosszú idő volt sajnos.

2021. jan. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem maximum gyógynövényes gyulladáscsökkentőt mernék állatra kenni emberparikából. De ha nagy a baj, hát én inkább vállalnám az állatorvosi ügyeletet, 2 nap hosszú idő.
2021. jan. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
21%
Az állatorvos mit mondott?
2021. jan. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%
Nekünk Terbisil krémet javasoltak, emellett kismértékben lassan javult a cica. Keveset kell használni és jól el kell kenni, elterelni a figyelmét hogy ne nyalja le. Állatorvosunk emellé egy gombaellenes oltást javasolt (Biocan M), 2 oltás 3 hét különbséggel. Már az első után is látványos volt a javulás, de a második után röviddel minden panasza megszűnt a cicónknak.
2021. jan. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Péntek este 8 után értem ide, milyen orvost hívnék ilyenkor?? Vidék! Itt nincs ügyelet még a közeli kisvárosban sem! Nekünk nincs autónk és nem is indokolt ügyeletre vinni, nem sebes vagy sérült, csak szeretnék hétfőig is valamennyire enyhülést hozni neki! Az én cicám orvosa se vette fel ilyenkor, ő sem tart ügyeletet, családja van.. Nizoral samponos fürdés nem enyhítene neki rajta? Sajnálom, mert dörzsölődne, ölbe ülne, de így nem tudom viszonozni!
2021. jan. 22. 22:49
 6/13 anonim ***** válasza:
69%
Nem szabad macskára embergyógyszert, többféle embergyógyszer megöli. Ne erőltesd már.
2021. jan. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
96%
Hívd fel az orvost és kerdezd meg és kuldj neki képet. A mi dokink ha el van havazva, van hogy csak 2 nap után jön ki, mi addig is telefonon konzultálunk vele. Ezt te is meg tudod tenni.
2021. jan. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Elértem reggel a dokimat. Meg kellett fürdetni 2x jól besamponozva a Nizorallal és hatni hagyni, már nem is annyira piros neki a kis hasa!!! :)
2021. jan. 23. 15:45
 9/13 A kérdező kommentje:
Ja és persze majd el kell vinni dokihoz oltani és megnézni, csak addig is így esetleg javul valamit!
2021. jan. 23. 15:46
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

A segítő válaszaim törölve, mert ingyen adom, a rendelőben meg fizettek érte. Vicces.


Egy...senki.

2021. jan. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!