Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Undorodik az ételtől a macskám...

Undorodik az ételtől a macskám, mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

7 hónapos fiúcica, kinti-benti. Két nappal ezelőtt észrevettem, hogy eléggé bágyadt, szomorkás a szeme meg bújik el. Nagyon megijedtem, hogy valami mérgezés vagy stb. Aznap este hányt 3x is. Először sötétzöldt színűt aztán kétszer is átlátszót. Másnap fosott is többször az alomba. Aztán úgy nézett ki mint aki jobban van, mert ugyanolyan játékossá vált mint mindig. Ma is ugrándozott meg fáramászott, szaladgált. Nem is néz ki úgy mint egy beteg, egyedül az a gond, hogy már 3 napja nem eszik. Csak megszagolja meg megnyalogatja és aztán néha öklendezik. Vettem új kajákat, minden alkalommal tiszta tányérba rakom, de semmi. Parizert is próbáltam adni, abból evett de csak pár falatot, utána már attól is öklendezett.

Általában nyákosat eszik, ilyen tasakosat meg konzervet, mert imádja nagyon. Táp is mindig van neki kirakva, abból nem eszik olyan sűrűn. Valamivel biztos elrontotta a gyomrát vagy nem tudom. Sokat alszik mostanában, de az a furcsa hogy mondom ugyanolyan eleven meg játékos meg éber a tekintete. De most amikor írom, pont felébredt és most megint eléggé el van kenődve. Sajnos a szüleimet nem tudom meggyőzni, mert azt mondják, hogy nem kell minden aprósaggal orvoshoz vinni. Meg a hétvégén nincs is állatorvos itt, majd max hétfőn visszük el csak :( Úgy féltem őt. Meddig bírja ki egy macska étel nélkül? (Vizet azt néha lefetyel szerencsére. Kapott oltást 2x is, azt hiszem ilyen komplexet)



2021. jan. 30. 18:12
1 2
 1/11 anonim válasza:
68%

Volt-e féregtelenítve?, Csipás a kiscica?

( És nem komplex hanem kombinált. )

2021. jan. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ja igen, kombinált. Nem csipás, sose volt olyan a szeme még kiskorában se. Hát a féregtelenítést 3 hetes korától csináltunk 2 hetente aztán egy ideje mostmár ez ugye abbamaradt, mert meg is felejtkeztunk rola, pont a napokban jutott eszunkbe hogy talan most is kene feregteleniteni. Ivartalanitottuk is kb 1 honapja, akkor ott kapott kullancsok ellen valamit, de ennyi. :(
2021. jan. 30. 18:29
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Hát pedig egy macska irtó könnyen kiszárad, ha nem is eszik kb azonnal orvoshoz kéne vinni! Kinti macskaként bármit elkaphat más macskáktól is, szép kis járványok szoktak így lenni macskák között.
2021. jan. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Most amugy az jutott eszembe, hogy nem lehet hogy szorcsomo van a gyomraban es nem tudja kioklendezni? Azert gondolom mert o allandoan nyalogatja magat, de tenyleg mindig, csak alvasnal meg jatszasnal nem, nagyon tiszta cica. Viszont a szore elegge hullik mostanaban, az agynemun nagyon meglatszik. Nagy valoszinuseggel rengeteg szor lehet a hasaban. Meg sose oklendezett ki ilyet, de mit lehet csinalni hogy kijojjon? Egyebkent par hete csinalt neha olyat hogy sebesen elkezdett levegot venni ilyen 30 masodpercig, a fraszt hozta ram, de aztan semmi.
2021. jan. 30. 18:42
 5/11 anonim válasza:
27%

Féregteleníteni kell csak tabletta használ neki!( Cesztál plus )

Ha lehet vigyétek el orvoshoz, mert a macska nagyon leépülhet, és akkor már nem lehet rajta segíteni. Energiát és vitamin pótlására Calopett pasztát kell neki adni. És lehet vele itatani fecskendő segítségével szódabikarbónás cukros vizet. Étvágyfokozásra B vitamin komplex a jó.

- Remélem meggyógyul a cica! :) -

2021. jan. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
52%
Szőrcsomó oldásra sokféle paszta van, pl: Bezomax.
2021. jan. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Elszeretnénk vinni, de csak hétfőn nyit az állatorvos :(
2021. jan. 30. 19:04
 8/11 anonim ***** válasza:
65%

A szőrcsomó okozhat hányást, de hasmenést meg étvágytalanságot, bágyadtságot aligha...

Semmiképp ne kezelgesd otthon, főleg ilyen hülyeségekkel ne, mint a cukros szódabikarbónás víz! hol vagyunk, a középkorban? Basszus..

2021. jan. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
12%
Akkor addig próbálgasd azokat csinálni amit leírtam. Ha roszabb lesz az állapota, akkor nyugodtan írj.
2021. jan. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
93%

Nem, ebben az esetben mar nem irogatunk gyakorira, meg idegeneknek, hanem azonnal orvos! Ha a macska nem eszik rendesen tobb napig, konkretan leall a maja, naluk nagyon veszelyes az ehezes!! Miert nem vitted meg eddig orvoshoz? Ez nem ma kezododott! Keress valakit, aki tudja fogadni hetvegen, kulonben konnyen lehet, hogy hetfon mar nem lesz kivel allatorvoshoz menni. Ja es engedd be, beteg macskat nem tartunk kint!

Es konyorgom, parizerrel, tejjel es hasonlo moslekkal ne etesd, koszi. Nem macskanak valo etel ez.

2021. jan. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!