Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lakás-macskások: meg lehet a...

Lakás-macskások: meg lehet a cicának tanítani valahogy, hogy ne ugorjon fel bizonyos helyekre?

Figyelt kérdés
Még nincs macskám, csak gondolkozom rajta, hogy befogadok egy menhelycicát. Viszont amitől nagyon tartok, hogy pl felugrálna a kiteregetett ruhákra meg ilyenek. Az ajtókat nem akarom folyton becsukni, hogy kizárjam a macskát.
2021. jan. 30. 20:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
24%
Akkor ne legyen macskád
2021. jan. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
98%
Azt tudod neki max megtanítani, hogy a jelenlétedben ne tegye. De ha nem vagy ott, azt csinál amit akar.
2021. jan. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
32%
Schrödinger dobozba zárta.
2021. jan. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk sose másztak még fel a szárítóra. Az egyikkel gond volt hogy esténként az asztalon aludt vagy csak felment rá nem tudom pontosan de macska szőr volt rajta reggelre. Úgy szoktattam le hogy teleraktam az asztalt összegyűrt újságpapírral. Azoktól megijedt. Vagy 2 éjszaka csináltam azóta se kellett többször
2021. jan. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%

Hasonló módszert alkalmaztam, mint az utolsó. Csak én alufóliát raktam azokra a felületekre, ahova nem akartam, hogy felmenjen. Bár szerencsére az én macskám szinte sehova se mászik fel, nem kellett sokat nevelni.

Személyiségfüggő. Ha menhelyről választasz vagy örökbefogadsz megfelelő helyről, tudnak segíteni, hogy olyan temperamentumú cicát válassz, amelyikkel meg tudsz bírkózni és jól kijöttök.

2021. jan. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a 4-és és 5-ös válaszokat, ezek tényleg hasznos tippek. (A többi választ inkább nem jellemezném...)
2021. jan. 30. 20:37
 7/13 anonim ***** válasza:
66%
Az enyémek a szekrényen alszanak. Lehet van amelyik tanítható, de az enyémek elég makacs cicák.
2021. jan. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A macska öntörvényű. Tanítható, mert okos. De csak ha Ő is akarja. Rudyard Kipling: A magànyosan sétàló macska s

Című művét ajànlom jó szívvel.

2021. jan. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Haha, a szárító a legjobb hely. Mi feltettünk egy kisebb cicaágyat oda, így a ruhákon csak végigsétál, de nem azokon fetreng. 😊 A konyhaasztalra még nem találtuk meg a megoldást.
2021. jan. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A kettessel értek egyet. Azt fogja megtanulni, hogy ha nem látod, akkor nem ugrik fel. Nálunk kb csak az ebédlőasztal meg a konyhapult a tiltott terepek, de csomószor mikor megyek ki a konyhába, hallom hogy gyorsan huppannak le, nehogy észrevegyem őket. És párszor rajta is lettek már kapva, hogy azokon korzóznak.

A ruhaszárító a kedvenc alvóhelye az egyiknek, a másikat nem érdekli.

2021. jan. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!