Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem akarják megenni a macskák...

Nem akarják megenni a macskák a főtt kaját, miért?

Figyelt kérdés

4 kutyám van, nekik mindig magam készítem az ételüket. Most két cica került ide ismerősöktől (családi okok miatt le kellett mondaniuk róluk). Ők mindig tápokat meg konzerveket ettek, azt adtam először én is, de próbálkozom már hetek óta, hogy azt egyék, amit a kutyusok, de csak beleszagolnak és rázzák a mancsukat meg el akarják kaparni.

Pedig finom husos, mindenféle, csirke szív, zúza, comb, pulykanyak, pulykacomb, marhamáj, mellé vannak benne zöldségek, répák, zeller, cukkini, édesburi. Mégis csak a whiskas száraz meg a prevital konzerv kell nekik. Még a húst sem eszik ki belőle, pedig változatos, mindig másmilyen hús és más zöldség, de sehogy sem kell nekik, csak finnyáznak, a kutyák meg megőrülnek érte, nem értem.



2021. febr. 1. 09:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%
A macska nem mindenevő, nem tudja megemészteni a zöldségeket. Ráadásul nem vált a megszokottról másra. Ha több napig erőszakolod, semmit sem fognak enni, és elkezd leépülni a májuk, és elpusztulnak. Ezt azért írom, mert mindjárt jönnek a tahó mindentudók, hogy ne adj nekik, majd megeszik ezt, ha nagyon éhesek lesznek. Nem, nem eszik meg.
2021. febr. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
A whiskas és társai ízfokozókat tartalmaznak, amire rákattantak szegénykék. Idővel javulhat. Szerintem próbálj meg a tápból fokozatosan jobb minőségűt adni, a főtt kaját, husit meg kínálgasd rendszeresen.
2021. febr. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%
Mert nem ehhez szoktak hozzá. A macskák nagyon a megszokott ételek rabjai. Esetleg azt lehet, hogy a megszokott tápjukat kevered egészen apróra vágott husival, hátha úgy hozzászoknak (zöldség nem kell, a macska húsevő).
2021. febr. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%
Próbáld nyersen adni nekik, pici falatokra vágva.
2021. febr. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%

Nekem nagyon sok macskám van, jelenleg 6 benti és rengeteg kinti akiket etetek, meg néha elviszem azokat is orvoshoz...

Én többnyire Orijen táppal etetem Őket, bár az egyiket azt N&D bárányos, emésztési nehézségekre fejlesztett táppal... Emellett kapnak MAC’s nedveset.

Úgy van megoldva, hogy nyekkörvük nyitja mindnek a saját tálját, így nem nagyon esznek bele a másik ételébe...

Ezek elég drága és minőségi tápok.


Nekem az a tapasztalatom, hogy a macskák a főtt húsokat nem nagyon eszik meg, csak akkor hogyha nagyon éhesek. A kintiek például megeszik...

De a bentiek közül egy sem.


A nyers húsokat meg megeszik, de nagyon válogatósak.

Például egyik cicám csak májat eszik, a másik meg csak combot vagy mellett.

Szóval én nem bajlódom ezzel, inkább megveszem nekik a minőségi tápot.


A kutya az más, elve napi egyszer, vagy max kétszer egészséges etetni és mindent elfogad.

A macskák azok meg válogatósak és maguktól képesek az önetetésre.

A legtöbb kutya, ha ki lenne téve a táp, mindet megenné egyszerre, akkoris ha rosszul lesz.

2021. febr. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
56%
Burgonyát a kutyáknak se kéne adni....
2021. febr. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
70%
Az enyém sem eszik meg mindent. Pl. van egy cicám, aki nagyon válogatós.
2021. febr. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nyilván megveszem nekik a bolti szutykot, csak jó lenne, ha egybe megfőzhetném a kajájukat és nem kéne külön szórakozni a büdös tápokkal.

De nyilván

2021. febr. 1. 11:21
 9/15 A kérdező kommentje:
De nyilván nem fogom éheztetni őket, megveszem amit megesznek.
2021. febr. 1. 11:22
 10/15 anonim ***** válasza:
74%

Vannak normális tápok is.

Pl. olyan minőségű, szabadtartású húst amit az Orijenbe tesznek, üzletből nem szerzel.

Az ipari hús tele van antibiotikumokkal...

2021. febr. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!