Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskaallergia, de van cica?...

Macskaallergia, de van cica? Hozza lehet szokni?

Figyelt kérdés
A parommal vettunk egy kiscicat, de mara nagyon feldagadtak a szemeim alatt, es pirosak :( mas tunetem nincs, egyedul az arcom dagadt fel a szem reszeknel (nem kicsit) mivel a fejem mellett aludt. Szerintetek ha varok, kicsit kevesebbet fogdosom, illetve rasegitek gyogyszerrel idovel elmulhat? Masnal is volt ilyen? ( eleg ijesztoen nez ki a szemem, meg a szemem alatti resz)
2021. febr. 6. 06:45
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Én nem erőltetném. Visszaadnám a cicát, ahonnan hoztam, vagy menhelyre tenném, mert ez a helyzet tuti nem javul, inkább rosszabbodni fog.
2021. febr. 6. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Noren1989 ***** válasza:
100%
Egyetértek #1essel, bàr nàlam pont ellentétes a helyzet: gyerekkorom óta allergiàs vagyok a macska és kutyaszőrre, 3éve 1macskàm volt, most megmàr 3. Nagyon enyhe, szinte észrevehetetlen tüneteket produkàltam màr pàr éve is, de semmi több.
2021. febr. 6. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
Maximum be kell tartanod egy két szabályt, ha nap közben nem zavar, akkor csak arra kell figyelni, hogy este mondjuk ne a hálóban legyen. Ha megszokja, akkor nem fogja követelni hogy bejöhessen.
2021. febr. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Ha szeded a megfelelő gyógyszert és minden simi után kezetmosol, nem hagyod hogy az ágyatokba menjen akkor lehet vele élni.:)
2021. febr. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%
Én nem erőltetném a helyedben, ha ennyire allergiás vagy rá. Nekem is van macskaallergiám és nekem csak rosszabb lesz, ha sokat vagyok macska közelben. Ha nem vagyok macska közelében akkor egész sokat elvagyok cicával, de utána egy darabig kb 10 perc után érezni kezdem a cicákat.
2021. febr. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Vennék gyógyszert és szemcseppet, valószínű úgy enyhülnek a tünetek. Az is lehet,hogy el is múlnak majd. sokat porszívózz és szellőztess. Ne engedd az ágyba és a ruháidra esetleg.
2021. febr. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Koszonom❤️
2021. febr. 7. 13:45
 8/9 anonim ***** válasza:

Meg lehet próbálni, de ez azért sajnos nem egy gyenge allergia, ha ilyen tüneteid vannak. A macskát meg nem csak az ágyba nem szabad beengedni, mert attól még a szőre mindenhol máshol ott lesz, az ágyba is beviszed a ruháidon. Ha ennyire nem bírod, hozzád se nagyon bújhat.

Várnék még pár hetet a helyedben, de ha nincs javulás, akkor nem kínoznám a szervezetemet. Az sem megoldás, ha a következő 10-15 évben gyógyszeren élsz a macska miatt. Még amivel lehet tenni egy próbát, azok esetleg a hipoallergén fajták.

2021. febr. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha allergiásak lennénk én sem tartanám meg a macskáimat. Hálistennek egyikünk sem az. Sztem nem éri meg miattuk hosszú évekig kínlódni az allergiás tünetekkel.
2021. febr. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!