Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Válogatós cicával mit lehet...

Válogatós cicával mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Mindkét cicám válogatós. Ivartalanított nőstények, 2 évesek.


Egy ideig, megesznek egy fajta száraz tápot, aztán hirtelen valahogy egyszerre "hülyülnek meg" és egyiknek sem kell.

Ugyanez az alutasakos kajákra is. Ha egyik nem eszi meg, a másik sem, holott ugyanazt a fajtát fél éven át ették.


Meg ilyen érdekes fura szokásaik vannak, hogy például a tápot nem akarják megenni a tányérból. Csak akkor, ha eléjük teszem, megsimogatom, aztán kezdi el enni.

Ilyet sem láttam még, hogy meg kell simogatni egy macskát és utána eszik.

Például ha elmegyünk otthonról, akkor a macska képes nem enni 8 órán át kb semmit, esetleg egy két falatot.

Múltkor is a táp teljes egészében ott maradt mind a két edényben, az alutasakos kajából kb 3 falatot ettek.


Van olyan, főleg az egyiknél, hogy fel-alá járkál, simogatni kell, dorombol, bújik, elé teszem a kaját, megszagolja, otthagyja.

Aztán beül egy másik sarokba vagy helyre, oda leteszem, ott meg elkezdi enni.


Hogy tudnám őket úgymond "normálissá" nevelni?

Hogy ne válogassanak, rendes minőségi prémium tápot kapnak, nem gagyi szupermarketes cuccot.

És hogy igen is, ott a tányér, abból eszel, ha éhes vagy.


A húst sem eszik meg, sem a csirkét, sem a nyulat, sem a marhát. Szívet, májat sem.

Nem betegek, orvos látta őket, már lassan hülyének néznek, annyiszor viszem a cicákat dokihoz...



2021. febr. 6. 10:52
 1/6 A kérdező kommentje:

Érdekesség még, hogy a környék macskái, még szó szerint a száraz kenyeret is megeszik, vagy bármi, ami ételhez hasonló, a kukából is kiszedve... Jó nyilván, ezek a falusi macskák, akik a túlélésért küzdenek, akikkel nem foglalkoznak, etetik velük a tescos tápot meg a maradékot, télen annyi, hogy keressen magának valamit, ahova elbújik, ha nem akar megfagyni.

Én nem adok nekik sem ételmaradékokat, sem pedig nem macskának való dolgokat, sem tejet...stb. Be vannak oltva, féregtelenítve, tehát igyekszem felelős gazdi lenni, de úgy érzem a macskák ezt kevésbe hálálják meg nekem.

2021. febr. 6. 10:55
 2/6 anonim ***** válasza:
35%
Ki kell éheztetni, kajamentes nap
2021. febr. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%
Ha nincs egészségügyi probléma, és tényleg változatosan, minőségi ételeket esznek, akkor az a teendő, amit le is írtál. "Igen is, ott a tányér, abból eszel, ha éhes vagy." ennyi a teendő. Hidd el, ha éhesek, enni fognak. Lehet kegyetlenül hangzik, de másképp szerintem nem lehet, ettől nem vagy rossz gazdájuk. Persze elő fordulhat, hogy egy-egy kaja nem jön be nekik, de azért olyan nem lehet, hogy semmit se esznek. Meg hogy ott kell mellettük állni és simogatni. Hegedülni azért ne kelljen nekik a vacsora mellé, hagyd csak őket, és majd megeszik. Illetve amit még esetleg el tudok képzelni, hogy az utóbbi időben esetleg kicsit kevesebbet foglalkoztál velük, és valahogy ki akarják harcolni a figyelmet, és látták, hogy ez működik. Elég öntörvényű kis lények tudnak lenni, néha nem könnyű velük.
2021. febr. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
40%
Próbálj valami jobb féle konzervet venni neki. Ha azt sem eszi meg lehet beteg és orvost célszerű keresni akkor.
2021. febr. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
45%
Kettes vagyok. Miért lettem lepontozva? Hegedűljél neki akkor, meg kínáld arany tányéron! Nem lehetsz túl okos.
2021. febr. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Én nem pontoztam senkit, szóval más volt... megfogadom az itteni tanácsokat, köszi mindenkinek
2021. febr. 6. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!