Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem jó evő a macskám. Jól van...

Nem jó evő a macskám. Jól van ez így?

Figyelt kérdés

Van egy 1,5 éves ivartalanított keverék himalájai-sziámi perzsám.

Nem mostani eredetű a probléma, ilyen kicsi kora óta, hogy nem igazán eszik, csak (szerintem) keveset, de annak is csak kényszereg.

A száraz táp úgy ahogy fogy, de nem rengeteg abból sem.

Nem igazán eszi a konzervet, mindegy hogy jó fajta vagy nem jó fajta. Amit úgy ahogy megeszik de nem teljesen azt sem, az a hitvány Whiskas (de abból is csak a krémes szószosat) meg Purina One sárgarépás vagy borsós nedveset. Na nem nyalja ám ki a tényért, inkább csak lenyalja a szószt róluk, beleeszik pár falatot a "húsba" és ott hagyja. Nyers, vagy főtt színhúsnak ugyanígy csinálja.

Amiket nagyon szeret azok a krémes, "nyalós" jutalomfalatok.


4,5-5 kg körül van a macska. Szerintem kevés, és vékony is a sok szőr alatt.

Mit tehetnék? Egyáltalán baj ez, vagy ő ilyen típusú?



2021. febr. 8. 10:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy beteg? Pl. valami élősködő áldozata lett? Ennek érdemes lenne utánajárni.


Vagy esetleg kíváncsiságból próbálj ki magas hústartalmú konzervet mondjuk a zoopluson vannak olcsón. Ha azt sem eszi az gyanús lehet.

2021. febr. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nálam van néhány hónapos kora óta, ilyen volt akkor is. Féreghajtva rendszeresen van. Amúgy játékos, jó kedvű macska, nem gubbasztós.


Próbáltam magas húskészítményű tápot, konzervet, de nem tetszett neki.

Nyers húst szereti, de abból sem eszik csak pár falatot.

2021. febr. 8. 10:41
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem egy kivizsgálást megérne hátha kiderülne mégis miért. Persze lehet ilyen a személyisége, de én eddig csak "éhenkórász" cicákkal találkoztam csak. :)
2021. febr. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szintén sziámi keverék macskám van, és ő is ilyen, ez fajta jelleg lehet :D

Viccet félretéve, én nagyon sokat kísérleteztem. Ami nekünk bevált, az a Cosma Soup, leveses szottyos nedvestáp húsfilével. Mivel szottyos, ezért szívesen eszi, igen, elsősorban lenyalja, de az apró filé általában elfogy, a nagyobb falatokat hagyja csak ott, ha néha olyan kerül bele.

(Próbálkoztunk több hasonló filéssel, Greenwoods, Cosma Nature és Asia, ezeket mind ette, szóval nálunk a filés szotty a kulcs - de egyértelműen a levesest eszi a legjobban, a többinek a felét mindig otthagyta.)

Próbáld ki esetleg, Cosma Soup, Zoopluson kapható mindenféle ízben, de mindegyik szottyos színhusi.


Száraztápból nálunk a halas-csirkés Purizon fogy a legjobban, bár arra ő is kevésbé volt finnyás, mikor más márkát kapott korábban.


Én kérdeztem a dokit is, mert elég kemény kopogós kaki társul a dologhoz, pedig ugye a napi szottyos miatt nem kéne. Azt mondta rá az orvosunk, hogy valószínűleg jobban hasznosítja a bevitt táplálékot, azért eszik keveset és azért ilyen a végtermék, de amíg a macska nem jelez panaszt, van naponta produktum, addig ne aggódjak ezen. Nálunk 3,5 kg alatt van a cica, neki még szőre sincs. :D

2021. febr. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha nagyon soványnak találod, étvágyjavító pasztával is próbálkozhatsz, Calo-Petet szoktak javasolni.
2021. febr. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!