Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van itt olyan aki kigyógyult...

Van itt olyan aki kigyógyult valamennyire macska allergiabol?

Figyelt kérdés
Eleinte mik voltak a tunetek? Es hogyan javult?
2021. febr. 8. 15:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%

Kiskoromban sok mimdenre mutattak ki nalam allergiat, koztuk a macska/kutya szorre is.

5 eve elek a macskammal egy haztartasban, semmi bajom.


(De amugy egy kopasz cica jo alternativa lehet.)

2021. febr. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 STamás1234 válasza:
Sokáig voltam alergiás a macskaszörre (nagyon), aztán miután összeköltöztem két macskával (ők többnyire kint én meg a házban), azt vettem észre, hogy már nem iritál a közelségük, nem tüsszögök és nem viszket a szemem sem, ha megsimogattam őket. Persze ha megkarmoltak az felduzzadt, de ezt leszámítva elmúlt minden tünetem. :)
2021. febr. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Mi is par napja vettunk egy szfinx cicust, es sajnos kohogok, piros a szemem es viszket, plusz kicsit nehezebben veszem a levegot. Es sokat olvastam errol, hogy volt akinek egy ido utan hozza szokott a szervezete, de volt aki asztmas lett
2021. febr. 8. 15:47
 4/14 A kérdező kommentje:
Es nem tudom mit csinaljak :( egyszeruen nincs szivem visszavinni, de nem akarom hogy a mento vigyen el (mint egy ismerosomet) ha ugy befulladok.. bar neki elmult, meg o alapbol asztmas volt. Azt olvastam hogy a kezdeti idoszKban kerulni kell a cicat, kulon szobaban aludni stb. Es kesobb inmunis lehet ra a szervezet.. vagy besokall es kijon minden
2021. febr. 8. 15:48
 5/14 anonim ***** válasza:
54%

Csináltass előtte egy allergia vizsgálatot! Aztán ha a macsekra vagy allergiás, akkor sajna nem tudsz mást tenni, baromi szar befulladni egy allergiától. :(

Esetleg amíg nem tudod megoldani máshogy, menj le a patikába és kérj valamit allergia ellen, ami nem vényköteles.

2021. febr. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen, mar kertem gyogyszert, de sajnos ennek ellenere is kijon:( regebben volt egy cica amihez szep lassan hozza tudtam szokni, ugy hogy semmi bajom nem volt tole. De o nem 0-24ben volt velem. Szoval most megprobalok majd kulon szobaban aludni egy par napig
2021. febr. 8. 16:08
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Létezik olyan allergia vizsgálat, ami tényleg jól kimutatja a macskaszőr allergiát? Mert hozzám kb 20 éve ügyeletet kellett kihívni, annyira nem kaptam levegőt. Azóta kerülöm a macskákat, pedig imádom őket, de szörnyű ha az ember nem kap levegőt.. viszont pár éve voltam allergia vizsgálaton, és az jött ki, hogy nem vagyok allergiás rá, de ezt nem tudom elhinni.. olyan vizsgálat volt, amikor kis szúrásokat ejtenek a bőrön, nem jut most eszembe hogy hívják ezt a módszert. Orvosnál csinálták.
2021. febr. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%

Masszív allergiás ember vagyok. Gyerekkorom óta javult, de sosem tudtam normális életet élni, nem is fogok tudni. Akinek durva allergiája van, annak sajnos nem fog hozzászokni a szervezete az állatokhoz. Én azt javasolom, hogy menj el allergológiára, csináltass tesztet macskára, és adnak gyógyszert. De az én esetemben gyógyszer mellett sem tudok állatot tartani. Összességében magadnak meg a cicának is akkor teszel a legnagyobb szívességet, ha még az erősebb kapcsolatkialakítás előtt elajándékozod/visszaviszed. Nekem is volt ismerősöm, aki nem hagyta annyiban, és úgy befulladt, hogy hosszú évekre asztmás lett, pipával, gyógyszerrel, pedig ha nem ragaszkodik az állatokhoz, akkor lehet soha komolyabb tünete nem lett volna. Hogy nálad mi lehet a kimenetele, azt nem tudhatjuk.

Hallottam még oltásról, amit az állatoknak adnak, és semlegesíti azt a hormont, ami az állatok hámsejtjeiben (ami rátapad ugye a szőrre) és nyálában megtalálható, és allergiát okoz, de nem tudom, hogy milyen árban van, mennyire elérhető, főleg mennyire igaz és mennyire válik be.

2021. febr. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
66%

Allergiából nem nagyon gyógyulsz ki, max javulni tud, de teljesen megszűnni nagyon ritkán.

Nekünk most egy utcáról betévedt cicánk van 5 éve, aki -lássanak csodát- hippoallergán, tehát nem allergizál minket. Előtte elhoztunk egy pár heteset, fél órát alig bírtuk, pár nappal később el is ajándékoztuk...

Ha ez a cicánk meghal valamikor, akkor valószínűleg egy olyat veszünk hivatalos tenyésztőtől, amelyik hippoallergán, mint a mostani.


Csak azért, mert lett 1 cicád, a gyógyszert nem javaslom számodra/számotokra. "Csak" ezért szedj hosszan (értsd: a macska élete végéig) valami random gyógyszert, az nem állapot, de te tudod.

Ha a macskával lehet valamit kezdeni, hogy ne termeljen olyan hormont, amire allergiásat az emberek, az okés, de ha nem lehet ilyet, akkor javaslom, hogy vidd vissza.

2021. febr. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem a szőrre vagy allergiás, hanem a nyálukban lévő fehérjére (a legtöbben erre allergiásak, nagyon kevesen vannak, akik konkrétan a szőrre), akkor a szfinx is allergizálni fog, nem megoldás, hogy nincs szőre (már ha ezért vettétek. :) ). A tenyésztő tudott az allergiádról?

Itt többnyire a gyógyszer a megoldás. Ha ennyire durván allergiás vagy, nem nagyon fog elmúlni, max kicsit enyhülni.

2021. febr. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!