Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskának lehet baja féreghajt...

Macskának lehet baja féreghajtó esetleges túladagolásától?

Figyelt kérdés
Eddig 2-3 havonta voltak féregtelenítve, pasztával vafy Dronspot cseppel, de egyik macskám gyanús. Túl keveset eszik mostanság és zsíros nagyon a szőre, viszont energikus, játékos. Rendes prémium tápot kapnak, tehát biztos nem a kaja miatt van, a másik cica teljesen fényes, puha szőrű. Orvosnál voltunk vele, semmi baja nincs szervileg, így csak arra gondolok hogy férges, mivel kijárós. Most vettem féreghajtó tablettát az eddigi cuccok helyett. Eddig talán azt rontottam el, hogy sohasem ismételtem meg a kezelést, csak az alap, súlyának megfelelő mennyiséget kapták. Most egy hónapja kaptak Dronspot cseppet. Most arra gondoltam, hogy beadnám nekik a tablettát, aztán két hét múlva újra, hogy biztos hogy távozzanak belőle a férgek. Nem okozok nekik ezzel kárt? Nem lesz túl adagolás?

2021. febr. 9. 01:04
 1/5 A kérdező kommentje:
A székletet sajnos nem tudom ellenőrizni, mert kijáros macska révén kint végzi el a dolgát .... de tegnap például hányt
2021. febr. 9. 01:06
 2/5 anonim ***** válasza:
30%
Persze hogy lehet tőle baja. Konkrétan tönkrevágja az egész emésztését. Csak orvosi utasításra és adagban adj neki gyógyszert. Amúgy meg lehet hogy tök más baja van. Vidd el orvoshoz.
2021. febr. 9. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%

Macskának két hetente is adhatsz féreghajtót. Kismacskának is azt kell.


A túladagolás az az, mikor nem a súlyának megfelelő adagot kap, hanem többszörösét. Egyébként ilyenkor is max. hányik.

2021. febr. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A súlyát mindig mérem, minden egyes féreghajtás előtt, mindig úgy kapta... arra odafigyelek. A probléma az, hogy kicsiként is akkor kaptak először féreghajtót, amikor hozzám kerültek, az oltási program is később lett sajnos elkezdve, mivel az előző gazdi semmit sem adott nekik sajnos
2021. febr. 9. 09:59
 5/5 anonim ***** válasza:
65%

Kutyának és macskának is így kell adni a féreghajtót.

Tehát a súlyának megfelelő adagot és utána 2 hét múlva ismét a súlyának megfelelő adagot adod neki, ez a normális féregtelenítés menete, eddig is így kellett volna csinálnod, mert az egyszeri féregtelenítés nem pusztít el minden férget illetve petét az állatból.

2021. febr. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!