Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanítva lesz jövőhéten...

Ivartalanítva lesz jövőhéten a lány cicusunk nagyon féltem konkrétan már azzal álmodok hogy visszük és féltem mi lesz ha... Bele se merek gondolni.. nektek hogy viselte? Ugye nem lesz baj?

Figyelt kérdés
Nekünk olyan mintha a gyerekünk lenne bearanyozza a napjainkat és nagyon nagyon féltem. Sajnos olvasni rosszakat is és az orvos is mondta hogyha 1000 vizsgálatot fog elvégezni akkor se 100% hogy nem lesz komplikáció. 4 klinikával beszéltem mindenhol ezt mondták :(. Injekcióval fogják altatni és 1 óra múlva majd lehet érte menni. 10 hónapos a picurkánk.

2021. febr. 9. 13:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Nem lesz baja. Mienk is most volt, semmi gond nem volt de sztem hulyeseg rastresszelni. Nagyom ritka hogy egy egészséges macska belehalna vagy barmi gond lenne. Rutin mutet.
2021. febr. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Meg sem tudom már számolni, hogy hány állatot vittem fajtától és nemtől függetlenül ivartalanítani. Egyiknek sem volt soha semmi baja.

Szóval nyugi!

2021. febr. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Nem nulla, de irtózatosan kicsi az esélye, hogy komplikáció lép fel. Ne parázz rá ennyire, egy orvosnak ez olyan műtét, mint neked a vezetés, vagy kerékpározás...
2021. febr. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem egy jó pszichológus kéne, na nem a cicónak, hanem neked.
2021. febr. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
Ahogy az előttem szólók is írták, rutinműtét. Ha hazaviszed, hányhat a cicus, de ettől nem kell megijedni. Szinte minden macskám ivartalanítva volt, és mind hányt egy kicsit a műtét után.
2021. febr. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért beszélnek az orvosok a komplikációról, hogy mondhasd azt, ha esetleg történne valami, hogy ők nem szóltak. Amúgy egy egészséges, fiatal macskánál kb semmi esélye nincs, hogy gond legyen. Nem lesz baj, nyugi.
2021. febr. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#4 miért kéne nekem? Én szeretem a kiskedvencem ez akkora bűn?! Igen valószínűleg túlaggódom egyenlőre gyakorlatilag rajta élem ki a kisgyerek babusgatása iránti vágyat de 21 évesen még nem akarok gyereket majd ha meg lesznek a szükséges hátterek hozzá. Remélem nem baj hogy nem C tipusként akarok élni -.-...


A többieknek nagyon köszönöm hogy leírtátok a veletek történteket, tapasztalatokat már most kicsit megnyugodtam ❤️

2021. febr. 9. 14:42
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
3 hete voltunk mi is, nagyon jól viselte a cica a műtétet. Aznap gyengécske volt, de este már evett is keveset. Másnap már csak a gallér, meg a ruha zavarta (próbálkoztunk mindkettővel), ugyanúgy ugrált, evett-ivott, pisilt-kakilt, mint előtte. 10 nap után volt varratszedés, azt is szépen tűrte, azóta ugyanolyan, mint a műtét előtt volt. Ő nem hányt, nem pisilt be, semmi ilyesmi, még dorombolt is aznap este. ❤️
2021. febr. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%

4-es nem tudom miért lett ennyire lepontozva, azon kívül, hogy nem a kérdésre válaszolt. Sem állatnak, sem embernek nem egészséges, hanem a fajtájának megfelelően, és nem társállatként kezelik, hanem valami másként. Rengeteg probléma onnan ered, hogy az állattartó a saját pszichéjét vetíti ki az állatára, és másodmagaként, akár gyermekeként tekint rá.


Állatorvosnak tanulok, és kb tantárgy jelleggétől függetlenül ezt minden oktatóm elmondta a tanév elején.

Amúgy 3-as voltam.

2021. febr. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én 11 hónaposan vittem, izgultam, minden bajom volt. Nagyon sajnáltam, nagyon megviselte, lelkileg engem is. Alig evett, alig ivott eleinte, meg bújkált. Aztán szép lassan javulgatott, asszem 2 hét után már a régi önmaga volt. Örültem neki h túl vagyunk rajta, mert a tüzelése már borzalmas volt, végre megszabadult a hormonoktól, éli világát, elvan mint a befőtt. Viszont utólag szembesültem vele , h ez nem is olyan veszélytelen műtét mint ahogy én hittem... sajnos van olyan macsek aki nem éli túl. De őszinte leszek, a kockázat ellenére is megcsináltatnám újra, mert elviselhetetlen volt a helyzet előtte. Ami biztos, lánymacskám sose lesz, ezt én mégegyszer nem csinálom végig, lelkileg rossz volt.
2021. febr. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!