Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a baja a cicámnak?

Mi lehet a baja a cicámnak?

Figyelt kérdés
Sziasztok még októberben egyik pillanatról a másikra beállított hozzánk egy kandúr cica. Nagyon furcsán jár, állandóan sántít és furcsán is viselkedik állandóan nyávog és mindent tele kakil. Hasmenése is szokott lenni, féregtelenítőt kapott úgyhogy attól nem lehet. Van még 2 ivartalanított nőstény cicám és őket meg állandóan kergeti. Elvinni semmi képpen nem szeretném mert nagyon megszerettem őt. Játszani sem tud, a mozgásából ítélve szerintem bántották őt. Szerintetek segítene ha ivartalanítatnám?

2021. febr. 12. 10:33
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja és szerintem fiatal cica nagyjából 1 éves.
2021. febr. 12. 10:34
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a macska beteg! Nem az ivartalanításon kellene elsősorban gondolkodni, hanem azon, hogy mi a baja. Vidd el állatorvoshoz!
2021. febr. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ivartalanítani mindenképpen kellene. Azután általában nyugodtabbak a kandúrok is, plusz nem kezdenek verekedésbe a nőstényekért, és nem nemzenek felesleges szaporulatot.


Viszont a macska sántaságát is meg kellene vizsgáltatni az állatorvossal. Lehet, hogy sokszor fáj a lába, és a fájdalom is fokozhatja az agressziót a másik macskákkal szemben.

2021. febr. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ivartalanitastol lehet picit lenyugodna, igy nem kergetne a tobbieket, de ez se biztos.

Azonban kezdeni kene az allapotaval valamit, nem ertem, hogy oktober ota miert is nem vittetek allatorvoshoz. A hasmenes azert veszelyes, mert ha fiprol van szo, akkor azt a tobbiek is elkaphatjak.

2021. febr. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 rena76 válasza:
Ha hány a cica ( és nincsen pénz állatorvosra) figyelj oda h igyon. Ha nem iszik eleget, kiszáradhat. Olyankor fecskendőből kellene itatni, ha már orvoshoz nem lehet elvinni. Vesztettem már el mircit az itatás hiánya miatt ( mondjuk orvoshoz vittem, de most nem minősíteném a dokit).
2021. febr. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy elvidd állatorvoshoz! Istenem, bizonyos embereknek miért van állatuk....
2021. febr. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a #4-es írja, én amiatt aggódnék, hogy valamilyen fertőző betegsége van. Ha hozzám tévedne be egy kóbor macska, egyrészt állatorvosnál kezdenék akkor is, ha látszólag nincs semmi baja (így meg pláne), másrészt a saját macskám védelme érdekében addig nem engedném be a házba, amíg le nem teszteltettem a fertőzésekre (FIP,FELV, stb.). Előbb vizsgáltasd ki, utána gondolkozz ivartalanításon (lehet a doki se esne rögtön neki az ivartalanításnak, ha látja, hogy beteg a macska).
2021. febr. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm annak aki értelmes válaszokat adott csak az a helyzet hogy nem Magyarországon élek és itt most elég durva a vírus úgyhogy állatorvoshoz sem lehet vinni állatot, ezért nem vittem még.
2021. febr. 12. 11:48
 9/10 anonim ***** válasza:
És az ivartalanítást is megoldod házilag, vagy hogy gondoltad orvos nélkül? Állatorvosi ellátás akkor is van, ha vírus van, tök mindegy, milyen országban élsz.
2021. febr. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy van állatorvosi ellátás, csak hősünk a kifogásokat gyártja a megoldás helyett, miközben szenved az állata.
2021. febr. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!