Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha egy macska elkerül a...

Ha egy macska elkerül a családjától, majd néhány hónap múlva vissza, megismeri a családja? Visszafogadják?

Figyelt kérdés
Befogadtunk egy kandúr cicát (kb 5-6 hónapos volt, most már 9), de nem bírja a bezártságot (bérházban lakunk, 3.emeleten, mindig az ablakban van és sír). Az erkélyre nem merjük kiengedni, mert simán ki tudna ugrani. Szeretnénk vissza adni a szabadságát (nagyon fogok sírni, mert nagyon szeretem, és hiányozni fog), de félek nem fogadná vissza a családja. 2 vele egykorú testvére van, és ott vannak a tesóival a szülei is. Ha vissza viszem, fel fogják ismerni? Az apja vagy a tesói nem zavarják el? Hétfőre van időpont ivartalanításra, de ha tudnám, hogy vissza fogadják, akkor nem ivartalanítjuk.

2021. febr. 13. 20:53
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
80%
Te normális vagy?
2021. febr. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Tudom...nem az én döntésem, hanem anyámé.
2021. febr. 13. 21:01
 3/26 anonim ***** válasza:
82%
nyilván rajtad múlik :D
2021. febr. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
79%

Egyrészt, gyakorlatilag megmentettél egy életet az utcáról, aztán most visszadobod. Ez olyan, mint kihúzni valakit a kútból, aztán mikor már fent van, inkább visszalökni.

Másrészt, ivartalanítva visszaengedni még ennél is fájdalmasabb hülyeség!

Ha már hazavittétek, akkor keressetek neki gazdát ivartalanítva, vagy szóljatok egy macskamentésnek! Biztos, hogy van arrafelé is, akárhol is laktok. Ne dobjátok vissza az utcára!!!

Biztos, hogy nem a "szabadsága" miatt sír, ez egy hülyeség. Vagy nem foglalkoztok vele eleget, vagy valami egyéb baja van. Simán megszokná, hogy bent van, soha egyik mentett macskámmal se volt iylen gond, sőt, ritka hálásak azért, hogy bent lehetnek.

2021. febr. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Nem ivartalanítva vinnénk vissza. A családja apum munkahelyén él. Mindig viszünk be nekik kajákat, hogy ne éhezzenek. Kicsi lakásban elünk, ezért is gondoljuk azt, hogy bezárva érzi magát, nincs szabadsága :/
2021. febr. 13. 21:10
 6/26 anonim ***** válasza:
83%
Tuti nem az a baja
2021. febr. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

bocs, elírtam. Azt akartam írni, hogy "nem ivartalanítva visszaengedni még ennél is fájdalmasabb hülyeség!"

Ugye vágod, hogy így kb kidobjátok, hadd szaporodjon világgá?

Tökmindegy, mekkora a lakás, nem kell neki a szabadság, törődés kell és biztonság.

2021. febr. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Anyum mindenképp vissza akarja vinni. Nem azért írtam ki a kérdést, hogy vitatkozzanak velem, hanem azért,hogy adjanak egy "igen" vagy "nem" választ.
2021. febr. 13. 21:16
 9/26 anonim ***** válasza:
87%

Igen ez nem a bezartsag miatt van. A macskak nem kutyak, nem kell őket futtatni, a legtobbjuk egy meleg dobozban leelne az eletet (legalabbis az enyemek) csak ne kelljen semmit se csinalni.

Szerintem vagy éhes vagy nem foglalkoztok vele, vagy valami egyéb gondja lehet, egy nap megkene figyelned mikor kezdi el a nyavogast hatha kiderul mi a baja.

2021. febr. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Mindig van kint neki ropogós, és kínáljuk, ha éhes (akkor is, ha nem az) sokat foglalkozunk, játszunk vele.
2021. febr. 13. 21:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!