Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi van hátra a cicámnak?

Mennyi van hátra a cicámnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Rettentően aggódom a cicámért. 12 éves, nőstény. Sajnos anno nem lett ivartalanítva, de sosem születtek kölykei mert benti cica. Én már rég elköltöztem otthonról, anyukámmal élnek együtt.

Pár hónapja vettem észre rajta egy nagy csomót, meg is lett műtve, mint kiderult, emlődaganat volt. A műtét nagyon megviselte, de pár nap múlva újra erőre kapott. Pár napja viszont erőtlen, kevesebbet eszik, kedvetlen, fogyott is. Az állatorvos megrontgenezte, vizsgálta. Kiderult, hogy víz volt a tüdejeben, erre vizhajtot kapott, azt szedi most. Viszont továbbra is keveset eszik, olyan kis szomorú és nyavogni is kevesebbet nyavog, mintha feladta volna az életet. Csak fekszik a kis dobozában, néha megy csak ki a konyhába enni. :( Megszakad a szívem érte. Attól félek, valami áttéte lehet, amit a röntgen nem mutat ki, vagy kiújulhat nála a daganat, és nem veszi észre az orvos.. Bár minden héten viszik anyuék orvoshoz. Milyen lehetőségeink vannak, történt már ilyen valakivel?



2021. febr. 14. 16:17
1 2
 1/20 alletta ***** válasza:
100%

ezt nem lehet megjósolni. ha nem bízol az orvos diagnosztikájában, vidd el egy másik dokihoz.

az én kutyusom életét a második orvos szakvéleménye mentette meg. életében először látott minket a doki, de nem volt hajlandó elaltatni kutyámat, hanem még aznap soron kívül megoperálta. még két évig élt velünk.

azóta a cicáimat, új kutyusomat is hozzá visszük.

cicádnak a legjobbakat kívánom!!!

2021. febr. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

A vízhajtótól legyengülhet, mivel az nem csak a felesleges vizet viszi ki a szervezetből, hanem az ásványi anyagokat is. Mitől lett víz a tüdejében? Annak a kiváltó okát is kéne kezelni (ha lehet); a vízhajtó csak tüneti kezelés, nem gyógyít.


Kérdezettek meg az állatorvost, hogy mit javasol. (vagy akár egy másod vélemény, másik orvostól)

2021. febr. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Káliumot kap a vízhajtó mellé?
2021. febr. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszaitokat. :)

A víz okát nem tudta megmondani az orvos. Illetve káliumot sem kap, nem említette ezt sem. De ezt mindenképp megkerdezem.

El fogom vinni egy másik orvoshoz inkább, hátha valaki többet tud majd.

2021. febr. 14. 18:31
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
A vizesedést a szívbetegségtől kezdve a fipig kb. minden okozhatja, szerintem azért nem is néz utána jobban a doki, mert mire megtalálná, lehet már nem tudna segíteni vagy a CT-be és röntgenekbe halna bele a cica a kora miatt! De tény, hogy egy vitamin paszta min. kéne a vízhajtó mellé, mert a víz kimossa az értékes anyagokat is!
2021. febr. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt egy ismerősöm, akinek a cicájának ha jól rémlik szintén víz volt a tüdejében. Kiderült, hogy a kicsi, szinte soha nem szellőztetett fürdőszobájuk lehetett a gond, szeretett ott lenni a cica és mindig nagy volt a pára meg a penész. Talán több friss levegő, vagy vehetnétek légtisztítót, páramentesítőt, vagy nem tudom. Remélem, rendbejön a cicád!
2021. febr. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Hát... Nem javult az állapota és infúziót kapott, illetve kedellyavitot, ami az étvágyát növeli. Egy ideig jobban érezte magát, sokat evett, visstajott az eletkedve. De utána megint elment az étvágya, és olyan nehezen veszi a levegőt.. Nem akar elmulni. Rendszeresen megyünk állatorvoshoz, hétfőn is újra. De nekem nagyon rossz érzésem van :( Nagyon félek hogy áttéte van, ami legyengíti.
2021. febr. 20. 21:11
 8/20 A kérdező kommentje:
A levegővel nincs baj tuti, nincs penész és friss levegő is mindig van, szellőztetés egész nap. Valami más lesz a baj sajnos :(
2021. febr. 20. 21:18
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Remélem, hogy hétfőn kiderül mi a baj és kezelhető.


A legjobbakat a cicának! :)

2021. febr. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Másik orvos látta már? Mindenesetre legyél vele, amennyit tudsz, az is nagyon fontos, hogy kiegyensúlyozott legyen a lelki világa és folyamatosan érezze a szeretet. Remélem, mihamarabb többet tudsz majd és rendbejön a cica!
2021. febr. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!