Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy kis segítségre lenne...

Egy kis segítségre lenne szükségem cica ügyben.😺 Melyik lenne a legmegfelelőbb szerintetek? Pls, olyan írjon tanácsot akinek tapasztalata is van,ne a wikipédiából másolja ki random,azt én is megtudom nézni,köszi.

Figyelt kérdés

Szóval, a lényeg az hogy most nyáron itt hagyott szeretett házi cicám😿 a macskák a kedvenc állataim nagyon hiányzik. Most érzem úgy hogy készen állok egy új cica fogadására. Csak még nem tudom pontosan a választásomat. Ebben kérném kedves cicások a tapasztalatokat.

(Leszögezem: Tudom, Tenyésztőtől az árakkal tisztában vagyok nem mérvadó, szaporítókat nem támogatok)

Szóval először is amit a leginkább preferálnék egy cicában: Bújós, együttalvós, követhet bárhová imádnám, ragaszkodó, nyávogás nem zavart sosem, az előző cicám is ilyen volt kiskora óta nagyon szoros kötelék volt köztünk❤️

A cicafajták amiken gondolkozom: Ragdoll, Maine coon, Brit rövidszőrű, csincsilla perzsa😺 Nagyon szeretem ezeket a fajtákat közülük szeretnék választani❤️

Akinek van tapasztalata / tanácsa valamelyik fajtával kérem írja meg!

Így könnyebb lesz eldönteni melyik cicafajta fog a leginkább hozzám illeni.❤️

Köszönöm.



2021. febr. 16. 04:14
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
63%
Bemész egy menhelyre, aelyik odamegy hozzád és kiválaszt! Sima házi, ezek a leghálásabbak, mentesek mindenféle túltenyésztési nyavalyától.
2021. febr. 16. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim válasza:
62%

Egyetértek az elsővel. A menhelyről fogadott cicákban több a hálaérzet, ezáltal ők mármilyen, a menhelyinél jobb eltartásnak örülnek. Egy nemesebb fajtájú macskával több a baj: nagyrészt benti fajokat soroltál, és olyanokat, amiknek hosszú a szőre. Két naponta kell fésülni őket, csak kristályos almot fogadnak el nagyrészt, és mindenképp valami márkásabb kaját. De ha te ezekkel tisztában vagy, tudod mennyi munka ez, és ennek tudatában kérdezed, akkor én a ragdollt ajánlom. A többi macskát nem igazán tudom, viselkedésileg milyen, de régen unokatestvéremeknek volt ragdolljuk, kissé drága volt és sok baj volt vele, de szerették. Nem mellesleg, jó sokáig élt.

De még mindig azt mondom, ha nem ragaszkodsz egy ilyen különlegesebb macskához, akkor menhelyről tudsz szerezni. Talán majd tavasszal megnézheted jófogáson vagy valahol.

2021. febr. 16. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 Noren1989 ***** válasza:
68%

Az első macskàm nekem is menhelyes volt, nemrég befogadtam mellé még kettőt.


A jellemük fejlődik, nem a fajta fogja eldönteni, hogy hogy viselkednek veled.


Persze a vilàg összes pénzét el lehet költeni egy Maine Coon-ra, hogy utàna élete végéig a sarokban gubbasszon 🤭

2021. febr. 16. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
69%

Menhely... fogadj örökbe egyet, sokkal hálásabbak, nem mellesleg életet mentesz.


Persze, egy mezei cirmossal nem lehet hencegni.


Én is imadom a maine coont és a siamese-t, mégis alap, hogy elbattyogok egy menhelyre és onnan választok egy fiatalabb állatot.

De volt már idős macskam is, akit direkt azért hoztam el, hogy legalább az utolso éveit szeretetben toltse.


Ne sznoboskodj!

2021. febr. 16. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
82%

4.már miért sznoboskodna valaki ha olyan cicát szeretne amilyen tetszik neki?

nem mindig ezt kell kinézni másokból.

2021. febr. 16. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
72%
plusz a menhelyi cica sem garantált hogy hálás lesz.
2021. febr. 16. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim válasza:
66%
#6 A legtöbb menhelyi cica hálás, legalábbis nem válogat annyit, mivel ő a menhelyi ellátáshoz szokott, és ahhoz képest egy kedves gazdinál jó dolga van, ezért várhatóan bújósabb. Persze, előfordul, hogy ez másképp van, de az általában ritka eset.
2021. febr. 16. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
88%
A legkedvesebb cicámat az út szélén szedtem össze. Ott ült és várt. (Úgy tűnik, engem :-) Ölbevettem, hazavittem, használta az almot, megette a másik cicának kikészített sütőtököt, felkuporodott egy fotelba, és elaludt. Azóta elválaszthatatlanok vagyunk.
2021. febr. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
44%
#6 lehet de nekik már kismerték a személységét, egy kölyökcica még sokat fejlődhet, ismerek olyat aki tenyésztőtől vett macskákat és teljesen más jelleműek lettek pedig tesók, viszont ha egy felnőtt menhelyi macska bizonyos módon viselkedik az már legtöbbször úgy is marad, mi is úgy hoztuk el a macskánkat hogy előre tudtuk hogy ő nem az a mindenhova követ folyton bújós ölcica, de nekünk meg ez így jó, pontosan tudtuk mit kapunk.
2021. febr. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
31%

Istenem miért kell ajánlgatni a menhelyes macskákat ha a kérdező egyértelművé tette h milyen macskafajták közül választana??

Nekem se kéne menhelyes macska, volt szerencsém egyhez, ég és föld egy fajtamacskával szemben, mind küllem, mint jellem tekintetében. Nekem brit rövidszőrű cicáim vannak. Nem ölbe pattanósak, vagyis csak az egyik, de az is csak akkor ha ő akarja. Egyébként ragaszkodóak, intelligensek. A kandúrom nagyon beszédes lett egy pár hónapja, 3 évesek lesznek idén. A nőstény macskám nagyon antiszociális, kicsinek nem látszott rajta, akkor még jobban bújt. Most max simogatni lehet. Nem is dorombol, a kandúr igen, elég ha ránézek. Szeretem őket, nekem tökéletesek, mármint az én személyiségemhez passzolnak. Nem együttalvósak, sose igényelték, én sem. Sztem nem neked való macskafajta, inkább maine coone, v ragdoll. Inkább ragdoll.

2021. febr. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!