Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnám leszoktatni a...

Hogyan tudnám leszoktatni a macskát az éjjeli zörgésről, játszásról? 2 műszakban dolgozom, ezért nem tudja megszokni, mettől, meddig legyen kuss.

Figyelt kérdés
Ha egy műszakban dolgoznék, biztos megoldható lenne a helyzet. 4 hónapos lány cicáról van szó. Vannak játékai, de a legtöbb zörög, hangos, mikor a padlón gurul. Na, meg rajtam mászkál, elkapja a kezemet, lábamat és karmol, nyalja a fejemet. Nyávogni is szokott játék közben. Bevittem a fürdőszobába ma éjjel egy játékával, de nemsokára nyávogott, mert ki akart jönni. Nem nagy a lakás, hogy csak úgy bezárhassam valahova. Ma is korán felébredtem miatta, reggel 6-ra már kiporszívóztam kínomban. Este direkt játszottam vele, hogy elfáradjon, de ennek kifogyhatatlan energiatartalékai vannak. :)
2010. aug. 17. 09:47
 1/10 anonim ***** válasza:
NEm fog leszokni. Alapvetően éjszakai állat, nem fog a bioritmusa megváltozni. Nekem kettő van, és mindegy hogy elveszem éjszakára a zörgő játékokat ,biztosúristen hogy talál valamit amivel zörömbölhet:)))) De már megszoktam, előbb utóbb abbahagyja :)))))
2010. aug. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az előző macskám elég nyugodt volt éjjel, mikor a társát elajándékoztam más okból. Szeretett velem aludni és nem kinlódott éjjel. De ez, meg nem akar állni. Lehet, hogy azért, mert még kicsi, de én rossz alvó vagyok, még bealtatózva sem tudtam aludni tőle. Nem akarom elajándékozni, hiszen nem régen hoztam ide, a másik eltűnése után. De, ez nappal sem tud nyugton maradni. Megyek, kiszemeli a lábam és ráugrik. Kész vadállat. :)
2010. aug. 17. 09:57
 3/10 anonim ***** válasza:

hahahaha

tudom miről beszélsz :-)))

amíg ilyen kicsit ez megy. De előbb-utóbb hozzászoksz.

Nekem hasonló éjszakám és hajnalom volt.

Úgy, ahogy az előző írta: hiába veszed el a játékokat talál valami, amivel hangoskodni tud. Ilyenkor éjszaka esküszöm még az almot is sokkal hangosabban kaparják. Aztán elkezdik hangosan rágni a száraz eledelt, aztán hiába bársonytalpúak , éjszaka valahogy trappolnak.

Hozzá fogsz szokni.

2010. aug. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Az előző dögeim is mindig zörögtek valamivel, tudom, hogy hiába veszek el tőlük minden kacatot. :) Csak ők már kinőtték és nem is ilyen kicsi korukban kerültek hozzám.

Azt hiszem, vehetek be egész altatót, remélem, az segít.

Igazából nem zavar, ha elmegy wc-re és kapar, vagy megmozdít valamit, csak az idegölő, amikor egyfolytában zajong.

Most is ébren van, nem alszik az éjjeli "buli" után sokat. Mindjárt ledőlök és ugrálni fog rajtam. :)

2010. aug. 17. 10:05
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem fogod tudni leszoktatni róla...,a macska éjszaka él leginkább..,tudom,mert nagymuterom macskái is éjszaka kommandóznak,és alig lehet aludni Tőlük,napközben meg durmolnak..,kipihenik az éjszakai "bulit"!:D
2010. aug. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mi kizártuk a macskát amikor kicsi volt a hálószobából, mostanra már megszokta, hogy amikor mi elvonulunk, akkor neki is csendben kell maradni.. Szerintem a tiéd is ki fogja nőni.


Én még amolyan természetes nyugtatónak javasolnám a zuhanyt, akkor leáll, és elkezd nyalakodni inkább..

2010. aug. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én nem tudom kizárni, mert a lakás szoba,konyha, fürdőszoba részekből áll és a konyhán nincs ajtó, a fürdőszobából meg behallatszik a nyávogás. Ezt reggel tapasztaltam. Nem szeretném vízzel kínozni sem. Most is, ahogy megjöttem a melóból, nekilódult a zörgésnek. Éjjelre elveszem tőle a rugóit (játékai), kíváncsi vagyok, mit fog kitalálni. :)
2010. aug. 17. 23:06
 8/10 anonim ***** válasza:
na van valami fejlemény?
2010. aug. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Most is, ahogy megjöttem a melóból, nekilódult a zörgésnek."

Ezt leszámitva,hogy zörög.., édes egy pofa lehet^^=)

2010. aug. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ismét altatóval alszom, egyéb okokból is. Most nem annyira zörög, inkább csak nem hagy aludni, karmol, játszik, nyalja a fejem az érdes nyelvével... :)
2010. aug. 24. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!