Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy macska miként tekint ránk...

Egy macska miként tekint ránk inkább? Gazdi vagy csak mint valamilyen társ?

Figyelt kérdés

2021. febr. 17. 13:12
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
100%

mondtam én hogy nagyon provokatív válaszok lettek ebből...

macskák, kutyák.

egyre mennek...

nem kell ebből vitát csinálni!

2021. febr. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
0%
28.vazze bíráskodó...
2021. febr. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
63%
Ne haragudj, de igaza van. Beleálltál egy macskaszerető emberbe ok nélkül, aki videóval bizonyította, hogy a macskák is tudnak védelmezni. És nem, nem kajáért, mert tuti, hogy nem a totyogós gyerek eteti otthon. Mit vártál?
2021. febr. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
71%
Amúgy elvileg macskaszeretőként mi az, hogy lenyomorultazol egy macskás videót?
2021. febr. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
78%
A macskák inkább gazdaként tekintenek ránk. Akiktől a kaját kapját. A viselkedésükbe van kódolva, hogy nem önzetlenek. Az ember kaját ad nekik, adott esetben ha házban tartják, fedelet a fejük fölé, ők pedig ezért cserébe megengednek bizonyos dolgokat. Pl simogatást. Nem véletlenül mondják, hogy macska típusú vagy kutya típusú emberek is léteznek. Ha szereti valaki a macskákat, akkor ezen természetükkel együtt/ellenére. De összeveszni azon hogy melyik állat a "jobb" kutya vagy macska..totál felesleges.
2021. febr. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 Balasa Bence ***** válasza:
ez így van
2021. febr. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
100%
Engem szerintem rabszolgának tartanak. :D rendesen le is üvöltik a fejem ha lassan adom a kaját vagy késik pár percet.
2021. febr. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
77%

Sok cicát simogattam már életemben és mindig nagyon aranyosak voltak és nagyon hízelgőek mikor simogatják őket, öledbe bújnak meg dorombolnak is neked.

Kutyáknál szintén van csábító tulajdonság, mint játékosak, labdajáték, aranyosak pont mint a cicák.

Szóval felesleges ezen vitatkozni, hogy melyik hűségesebb az emberhez, mert ez teljesen egyed függő és nem faj függő.

Nekem volt cicám és barátnőm cicája is nagyon hűséges szerintem, sokat bújik hozzám, domborol, játszik.

Kutyával is voltam, szomszédom kutyája nagyon szerett engem és én is őt, mikor vittem neki csontot nagyon szerette és megette, mindenhova követett, simogatást akart.

Szóval ne általánosítsunk ha kérhetem mert hiába mondják, hogy a kutyák sokkal hűségesebbek ha van 100 cica közül is 10 ami szintén hűséges és szeretni való társ akkor feleslegesen vitáztok.

Mindkettő lehet hűséges az emberhez.

Ne abból induljatok ki, hogy valaki nem bírja a cicákat vagy a kutyákat azt alkot egy véleményt mindről.

Szóval szerintem mindkettő lehet hűséges és nem kéne összehasonlítani őket, mert nagyon más a viselkedésük mindkettőnek.

De mindkettőben van sok szeretni való!

2021. febr. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
85%
Kötődnek hozzánk, főleg hozzám mert én etetem őket. Benti cicák. Társnak biztos nem tekintenek, de tudják h függnek tőlem, nyilván ehhez idomul a viselkedésük. Érdekes együttélés ez 😃 vannak kint kutyáink is, ég és föld. A kutyát ha nem eteted egy hétig ugyanúgy imád (nyilván ezt sose tenném csak a példa kedvéért írtam) , bezzeg a macskánál elég ha a jutalomfalat marad ki, gyűlöl. Látom a szemében h ezt te most mégis h gondoltad,h merted? Kicsit vicces is 🙂 a macskák nagyon vagányak, szeretem őket, jobban mint a kutyákat.
2021. febr. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 Papucs112 ***** válasza:
79%

Szerintem inkább gazdi ☺️

a mi cicáink mentettek, és olyan hálásak érte mintha kutyák lennének. Szeretik és igénylik a simogatást és a törődést, sőt az egyikük egyenesen egy szeretetvámpír. Néha nem jönnek haza reggel/este enni, szóval szerintem nem (csak) a kaja miatt szeretnek.

Tudják mit szabad és mit nem, és hogy ezeket mi szabjuk meg nekik. Ha rosszat csinálnak tudják hogy jár a bünti, ennek ellenére mindig bepróbálkoznak:D. Nagyon bírom a cicákat, mindegyik egy nagyon nagy egyéniség, csak a legtöbb ember szerintem aki nem szereti őket nem tud elvonatkoztatni attól, hogy ez "csak" egy állat. Pedig az állatoknak is van személyisége csak meg kell ismerni.

2021. febr. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!