Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska vs hám? Hogy szoktassuk...

Macska vs hám? Hogy szoktassuk rá?

Figyelt kérdés
Bizonyos okokból hámra kell szoktatni a cicánkat. Ivartalanított nőstény macska. Hogy kezdjük el? Kistermetű de nagyon akaratos. Eddig csak egyszer próbáltam rá a hámot, hogy jó-e a méret akkor ellenkezett de egyedül nem volt egy percnél több idő míg ráraktam
2021. febr. 17. 14:10
 1/8 anonim válasza:
12%
Szia.Szerintem a macskára nem való hám,na de ha rá adod nagy nehezen is a hámot csakis otthon még pár alkalommal,hogy szokja, duzzogni fog, miután a hámot levetted adhatsz neki jutalomfalatot. Kivinni meg csak lépésről lépésre vinném.
2021. febr. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát kitartóan. Szerintem hasonlóan érdemes mint egy kutyát csak olyan ötször olyan hosszú idő lesz XD

Egyébként meg nem tudom h kinti vagy benti,de tippre gondolom kinti. Ez esetben tedd rá,úgy hogy ne tudja levenni és engedd el. Várj 3-5 percet,ha nagyon küszködik vedd le róla. Aztán másnap megint. Próbáld minél hosszabb ideig rajtatartani. Közben jutifalatokkal kissé enyhitheted a kínját. A fontos az hogy pozitív élményei legyenek a hámmal kapcsolatban.

2021. febr. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Add rá valahogy, aztán hagyd rajta és csak éjszakára vegye le, mint az emberek a korzettet. Aztán idővel megszokja
2021. febr. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi eleinte bent adtuk rá néha póráz nélkül, aztán bent pórázzal, aztán csak udvaron és így tovább, fokozatosan.
2021. febr. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja, és esetleg jutalmazd is.
2021. febr. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Jelenleg kinti cica illetve csak egy időszakig lenne rajta hám. Ez az időszak töpp hónap akár fél év de lehet, hogy pénzügyi okoból egy év is lehet. Benti lesz amíg vége nincs ennek az időszaknak de nem nagyon akarok róla beszélni.


Egyébként ráraktam újra a hámot csak kicsit lazítottam rajta mert szűk volt. Kapott kaját és kb rávettem, hogy belelépjen utána már csak gyors fel kellet húzni rá. Egyből ráraktam a pórázt mert különben elszalad volna és nem akarom, hogy bármibe bele akadjon. De lazán fogtam a pórázt mintha rajta se lett volna. Körözött mert nyílván fura volt neki azután meg elkezdett random helyekre felugrálni majd láttam, hogy földhöz vágja magát és nagyon menni akar ezért levettem. Szerintem majd lesz olyan is, hogy behozom a házba és itt adom rá, hogy kicsit rajtalegyen és szokja.

2021. febr. 17. 15:17
 7/8 anonim ***** válasza:

Én, amikor először kivittem vele, kb a földön tudtam volna húzni max, mert lefeküdt és nem mozdult..:D


Gyakorold vele és nem lesz gond.:)

2021. febr. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
15%
az ivartalanitott macskáknak NINCS neme.
2021. febr. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!