Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Valaki adja a cicának müzlikén...

Valaki adja a cicának müzliként a tápot?

Figyelt kérdés

A száraztápot laktózmentes tejbe/cicatejbe teszi?

Állatorvos ajánlotta, mert érzékeny a veséje és a sima vízbe/húslevesbe áztatva nem kell neki, de a cicatejet meg laktózmentes tejet imádja, akár felére hígítva vízzel is.


2021. febr. 17. 21:42
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Amikor a régi cicánk már idős volt és vesebeteg, akkor adtuk neki a szárazat beáztatva, igen. Mondjuk ő simán ette szobahőmérsékletű vízzel.
2021. febr. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
22%
Miért akarod áztatni? Nem ajánlott, egyrészt jó nekik ha rágnak, másrészt gyorsan romlik beáztatva.
2021. febr. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Írtam, hogy miért!

És nem áztatnám puhára, csak beletenném!

Egyszerre csak 1 adagot!

4*20grammot eszik naponta!

2021. febr. 17. 22:39
 4/10 anonim ***** válasza:
40%

Inkább szottyos nedvestápot vegyél, és abba keverd. Valami olyat, aminek sok a leve, pl cosma soup.

De érzékeny vese esetén inkább speciális vesekímélő táp kéne, nem a sima tápot áztatgatni. Attól a beltartalma nem lesz más, ha túl "erős" a táp, akkor ugyanúgy megterheli a veséjét, nem számít, mennyi tejet öntesz rá.

2021. febr. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Ezért nem érettem én sem miért kell áztatni, mikor erre a problémára létezik megfelelő táp.
2021. febr. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2021. febr. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2021. febr. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem vesebeteg, csak hajlamos rá, az esetben, ha nem vigyázunk eléggé.

Amikre figyelnünk kell:

-ne egyen egyáltalán semmi sót (tehát semmi emberi ételt, hacsak nem neki külön lett főzve só nélkül)

-elegendő folyadékbevitel

-hirtelen hideg/meleg hőmérséklet változás a szobában

-fehérje, kálcium szinten tartás


Steril meg ilyen spéci tápokat kap vegyesen, nem vesediétás tápot, csak megelőzésre valót. De így is rossz, mert száraz. A doki először a húsleves lével való felöntést javasolta, erre mondtuk, hogy régebben adtunk neki változatosság kedvéért, de ne szereti, a tápot csak teljesen üresen kivétel a tej(laktózmentes vagy cicának való), mert ha abba fűrészport tennénk azt is megenné vele. Ekkor mondta, hogy akkor öntsünk rá azt.

Ebből jutottam arra, hogy ez olyan, mint amit én eszek reggelente, ebből pedig lett a kérdés, más is adja tejbemüzliként a kajcsit a cicónak?


De most komolyan mindent meg kell magyarázni egy 1*ű igen/nem kérdésnél?

2021. febr. 18. 00:02
 9/10 anonim ***** válasza:
Mivel a szárazok gyorsan romlanak ha bevizezed, áztatod őket, ráadásul a rágás hiánya ártalmas, igen,, nem ártott volna a magyarázat. A cicának meg esetleg nem ártana egy itatókút áztatott kaja helyett ha a folyadékbevitel a gond. [link]
2021. febr. 18. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
51%

Kaptál a kérdésre is választ, hogy másba áztasd tej helyett.

De bocs, hogy próbálunk segíteni.


A dokid idióta, ha szerinte nincs szüksége a macskának rágásra. Egy év múlva borítékolható a fogprobléma.

Ha a megfelelő folyadékbevitel a gond, akkor ne a tápra öntve, hanem mellé kapja a tejet, és válassz mellé olyan tálat, amiből szívesen iszik a macska. Itatókút is opció.

2021. febr. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!