Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macska be fog illestkedni...

A macska be fog illestkedni az új közegbe az új cicák közé?

Figyelt kérdés
Most egy falucskába élünk. Kertes házba de a cica ha akar akkor ki tud menni a kerítés alatt vagy fölött. Régebben volt egy cicatársasága akkik a buszparkolóba (vagy legalábbis ahol vannak a buszok) bandáztak. A buszok alatt mindig volt 10-20 cica. Most nyáron költözünk és még annál is kisebb falucskába. Itt is lesz rendes kerítés de így is ki fog tudni menni a cica. Szoktunk munkálatokra menni a házhoz és mindig találkozunk cicákkal. Egyébként egy ideje a cicám nem jár el itthonról és szinte mindig udvaron belül tartózkodik. Ha elköltözünk lesz cica társasága vagy ugyanúgy egyedül el lesz az udvarba? Ő egy lány cica és jövőre fogunk hozni egy fekete fiú cicust is. Ha két cicánk lesz akkor is eljárkálnak majd?
2021. febr. 20. 16:18
A kérdező szavazást indított:
Elmegy társaságba és ha lesz új cica akkor is
Elmegy társaságba és ha lesz új cica akkor már nem
Nem megy el társaságba és ha lesz új cica akkor sem
Nem megy el társaságba de ha lesz új cica akkor igen
Egyébb (írd le kommentbe)
6 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
A cicatársaságtól halálos fertőzéseket kaphat el. Vagy elcsapja egy autó, széttépi egy kutya, megmérgezik stb. Macskabiztos kerítést csináljatok, ivartalanítsátok, ha még nem történt meg. Mellesleg bent kéne majd tartani minimum egy darabig, mivel új helyre költöztök és ezért biztosan meg fog lépni, de úgy, hogy többet nem látjátok viszont.
2021. febr. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
az ő világukban nincs olyan hogy "bandázás"...sajnos az idegeneket sehol sem szeretik a cicavilágban
2021. febr. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

macskabiztos kerítésről

1 nincs rá pénz

2 alig járkál autó ha mégis vigyázik a macskára

3 a kutyák nagy része macskapárti vagy ki van láncolva vagy egy kennelbe van bezárva így a macska el tud menekülni.

4 mérget nem raknak az emberek mert arra van a macska/kutya


Ilyen helyen élünk. Egyébként a lány cica ivartalanítva van és majd a fiú is az lesz, hogy ne járkájjon el és ne tépje szét egy másik kandúr macska. Egy ideig biztos benti cica lesz. Illetve majd az oltásokat is elkezdjük, hogy ne legyen beteg

2021. febr. 20. 18:13
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nem kell macskát tartani, ha "fogyóeszközként" gondoltok rá.


Röviden és tömören. Marhára szeretheted, ha hagyod, hogy elmászkáljon. Csoda, hogy még életben van, ha így kóborol.

De nyugi, ha lesz másik cica, akkor ketten fognak kóborolni, aztán vagy hazajönnek, vagy meghalnak pl egy autó miatt.


Felelőtlen állattartó vagy, de nem csodálom, általában falusiaknál szokás a "majd maximum lesz másik macska, ha ez kinyúlik" - felfogás.

2021. febr. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én szeretem ezt a macskát. Mi nem fogyóeszközként gondolunk rá hanem ahol élünk ott általaba fogyóeszközként gondolnak rá de nem mi. Akármilyen kerítést csinálhatunk de ki tud szökni és nem fogunk drágán az udvarból börtönt csinálni, hogy a gatyánk is rámenjen. A költözéssel is épp van elég baj. Én próbálok a macskára figyelni és ezt azt venni, hogy ha elköltözünk ne szökjön el. A kinti macskából benti lesz és ivartalanítva van. Ha fogyóeszközként tekintenénk rá negyed ennyi erőt se feszítenénk érte
2021. febr. 21. 09:43
 6/9 anonim ***** válasza:

Akkor keressetek gazdit a cicának.

Kerítésen belül helyes tartani ahogy minden más háziállatot. A kutyát se engedjük szabadjára, a macskát sem kéne. Csak a fejekben még mindig sötét középkor van falun.

A macska invazív faj, nem kéne kiengedni, mert nagyon nagy károkat okoz a termèszezben. Csak mindenki lesz.arja az a baj.

Ha fontos a macskád, teremts neki biztonsagos körülményeket.

És ha valaki el fogja "rabolni". A macskádat hogy fogod érezni magad? Vagy talán be van chipelve?

2021. febr. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Esküszöm nem értem miért a háziállatok kell fillèr bas.zódni.

Ne rajtuk spóroljunk már könyörgöm.

Amíg nincs rá pénz,legalább a házban tarthatnátok a cicád. Ja hogy akkor foglalkozni is kéne vele és az már büdös?

Akkor ne legyen macskás has.zki

2021. febr. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Benti cica lesz amíg meg nem lesz az új kerítés és ha nem lenne itt jó helye már lelépett volna de mindig foglalkozunk vele és amikor beteg volt akkor is az ágyamban aludt és egész éjjel fent voltam és vigyáztam rá. Amikor ivartalanították három nap alatt aludtam 9 órát mert végig figyeltem rá. Jó helye van itt
2021. febr. 21. 20:56
 9/9 anonim ***** válasza:
kérlek ne ijedj meg a durvább válaszoktól, állatok kategóriában szinte már természetes -sajnos- hogy van néhány vehemens állatvédő akik agresszívebben lépnek fel. a cicának nagyon jó ösztönei lesznek és be fog illeszkedni új környezetbe
2021. febr. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!