Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bengali macska hogy kell etetni?

Szep kérdése:

Bengali macska hogy kell etetni?

Figyelt kérdés
Most kaptam bengali keverék 4 honapos cicat fiút. Mennyiszer adjak enni és mit mit szeret?

#etetés #Bengali macska
2021. febr. 22. 15:00
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Az első egy-két hétben azzal etesd, amit a tenyésztőtől kaptatok, utána pedig ha mással szeretnétek eteni, akkor fokozatosan kell majd átszoktatni arra. Érdemes a Fressnapf-ban szétnézni.
2021. febr. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tenyésztőtől vették, hisz akkor fajtatiszta lenne.

De ettől eltekintve én is azt javaslom amit az első válaszoló.

2021. febr. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Én reggel-este adok a cicának nedves eledelt (egy tasak/tálca felezve, mert ennél többet egyszerre nem eszik meg), száraz táp kint van neki napközben/éjszakára, beosztja magának.

Szárazból kicsinek Royal Canin Kitten-t evett (tenyésztő ajánlására), felnőttként Applaws-t.

Nedveset váltogatva, olvasgatva az összetevőket, minél magasabb a hús% nyilván annál jobb, ki kell probálgatni, mi ízlik a cicának.

2021. febr. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi, hogy ha nem ilyen spar-lidl minőségű kaját szeretnél adni neki(remélhetőleg), érdemes a zoopluson szétnézni és onnan nagyobb adagokat rendelni, sokkal jobban megéri, mint pl fressnapf.
2021. febr. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk az Orijen Tundra az egyik macskámnál nagyon bevált, illetve neki én MAC’s Marhás nedveset adok mellé, de csak heti 2 alkalommal...

Emellett pedig 6 hétig kap lazacolajat folyamatosan, ha ez letelt, utána 6 hétig kender olajat és ezt váltogatjuk.


Orijen tápokat innen (is) tudsz rendelni: [link]


Ha viszont azt szeretnéd, hogy nagyon hamar kiszállítsák, akkor ezen az oldalon nézelődő; [link]


Itt minden héten, hétfőtől-csütörtökig 15 óra előtt rendelsz, még másnap kiszállítják...

Persze vannak olyan termékek is amire ezt nem tudják vállalni, de oda van írva.


Én többször rendeltem innen és mindig kihozták másnap.


Az érzékeny gyomrú macskám ezt a szárazat kapja: [link]


És ezt a nedveset, heti 3-4 napban:

[link]

2021. febr. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a bengálimat Concept for life indoor-al etetem, mástól elég híg volt a széklete.

Próbáltuk az applawsot, orijent, feringát..


Van szerintem mindegyikből próba csomag, 400g-os kiszerelésben.

2021. febr. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%
En teljes barf menuvel etetem a masfel es a ket 3 eves cicamat, mert a macskak ragadozok (foleg azok, akikben ott a vad vervonal is ), ezert a husokon es belsosegeken kivul masra nincs szukseguk. Van itthon mindig Royal Canin Bengal tap, hogy neha ropizzanak kicsit vagy ha tobb ora tavollet miatt nehezebb lenne hust adagolni, igy a kis automata robot ad nekik annyi tapot, amennyi szukseges es van ivokutjuk melle, de ellenzen kizarolag a szarazat, mert sok rosszat hallottam , lattam, talaltam a tapokrol (hugyko, stb), na meg szkeptikus vagyok a gabonabol keszult dolgokra, ha egyszer hus kell nekik, tap csak amolyan “atmeneti” dolog.
2021. júl. 7. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
7-es, egyáltalán nem beszólásként, csak kérdés. Ha nem szeretnéd gabonával etetni a cicákat (egyetértek), miért nem gabonamentes tápot veszel nekik vész esetére?
2021. júl. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
86%
8-as: bocsi, veletlen priviben kuldtem el, meg ismerkedem az oldallal…😀 Szoval igen, az egyik cica erzekeny gyomru, hanyni tud mindentol (es olyankor egybol orvos, vizsgalat, stb) es igazabol a tapokat nem birja, csak 1-2 fajtat, ami direkt erzekeny gyomorra van es a bengali fajtatapot. Ugye ilyenkor pedig a tobbieknek is ugyanaz megy a talkaba, de csak ha muszaj tapozni. 😀
2021. okt. 20. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!