Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskám lepisili a tiszta...

Macskám lepisili a tiszta edényeket. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Ivartalan nőstény. Egészségügyi baja nincs. Kicsinek is voltak vele balesetek. Megesett, hogy az alom mellé pisilit... de ilyet! Nagyjából 2 éves, úgy 1 hónapja kezdte. Dupla mosogatóm van. Az egyikben mosogatok, a másikban száradnak az edények.

Már ott tartok, hogy kicsukom. Fogalmam sincs miért csinálja és mit tehetnék.



2021. febr. 22. 19:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

Váltsál mosogatószert.

Nem lehet,hogy valami bio-organikus szerrel mosogatsz?

Valószínűleg érez az edényeken, amiért odapisil.


Én a mosogatószerre gyanakszom.

2021. febr. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%

Egyes vegyi anyagok válthatnak ki ilyen hatást, ugyanis mivel ő máshogy érzi a szagokat, ezért "idegen macska vizelete"-vel társítja, és ezért jelöli meg.

Ivartalanítás után is megmarad ez az ösztön, az én cicám is ivartalanított, de a szomszéd vagyis idegen kandúr miatt mégis az ablak alatti virágba könnyítette folyó ügyeit :)

2021. febr. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
6%
Kifelé vele fujjj
2021. febr. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

Ammónia van a mosogatószeredben, amit ő másik macska pisijeként azonosít (mert abban is van ammónia). Azt hiszi, bejár egy másik macska, pisálni, területet jelölni, és kétségbeesetten próbálja felülírni.

Keress ammóniamentes mosogatószert, nem fog többé ilyet csinálni.

2021. febr. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Na erre nem is gondoltam. 2 éve ugyanazt a mosogatószert használom. És igen, valami bio cucc. Megnézem az összetevőket és kipróbálom a váltást is.

Adja az ég, hogy ez megoldja a helyzetet

2021. febr. 22. 21:47
 6/13 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom... elvileg ezek az összetevők: 5-10% kationos felületaktív anyagok; illatszerek, tartósítószerek
2021. febr. 22. 21:55
 7/13 anonim ***** válasza:
Az is lehet hogy frusztrált, pl a kutyától, gyerektõl félti a területét.
2021. febr. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Valami zavarhatja? Valamitől szorong. Szelén végig kell gondolni mi történt vele az elmúlt napokban. Valaki a hatásban nem durvább vele? Nem kiabál vele valaki? Vagy új állat?

A wc nyitott vagy zárt?

Próbáld máshová tenni, tisztán tartani alap, és ha zárt,akkor vegyetek le a tetejét vagy az ajtaját először

2021. febr. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Fontos,hogy ne bántsátok ilyenkor, felesleges . Csak még rosszabb lesz. Sok türelem kell és minden rendben lesz.


Nem szándékosan pisil.mashova, ugyan úgy zavarja őket is . Nagyon tiszta állatok . Ez egy jelzés hogy valami miatt szorong.

Rá kell jönni

2021. febr. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Természetesen nem bántom. Heten vannak. voltsk a macskás évek során problémák. Pl màsik nőstény jelölt, harmadiknál néha azbalom mellé ment a pisi stb. Ezeknek mind meglett az oka, annak megszüntetésével a probléma is megszűnt... de ez most kifog rajtam.

Most azt csinálom, hogy amí szárad az edény, ő becsukva a szobában vagy az udvaron van. Az üres mosogatóba nem pisil bele. De az edények meg nyitott polcokon vannak, azok sem érdeklik.

De újabban kezdte azt is, hogy felugrál a konyhapultra, tűzhelyre.

Ami gondunk van és volt is mindig, azok a szomszéd ivaros kandúrok, akik a tetőkön keresztül àtjàrnak hozzánk. De hiába beszélek bármelyik szomszéddal. Aki a legnagyobb gondot okozza, azt még a gazdája sem tudja megfogni, de nem is akarjàk ivartalaníttatni, mert őket nem zavarja. A másik kozvetlen szomszédnak pedig 2 kis kamasz kandúrja van. Ez vajon hathat így az én macskámra? De kétlem, hogy azt a kettőt is heréltetnék. Évente "elfogyasztanak" 2-3 macskát :(

2021. márc. 5. 08:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!