Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hím macskák távoltartása?...

Hím macskák távoltartása? Hogyan? Nekünk nincs macskánk, de az összes környékbeli kandur ide jár jelölni, minden büdös, az összes gyermek jaték, bringa, kerti kiülő. Már nagyon unom. Mit lehet tenni ellenük?

Figyelt kérdés

2021. febr. 23. 11:27
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
kutya ?
2021. febr. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%
Macskákat se bezárni, se kizárni nem lehet egy kertből. Ha kutyátok van, még lehet hogy akkor is oda fog merészkedni :( ez sajnos ilyen.
2021. febr. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Állítólag az ecet jó, valakinek bejött:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__10165916-a-..

2021. febr. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Pont gondolkoztam, hogy kiírnék egy hasonló kérdést.... Nálunk van kutya az udvaron, de a macskákat ez pont nem érdekli.

Nálunk is macskahúgyszagú minden, és hiába választottunk erdőszéli lakhelyet, hiába ültettünk madárbarát bokrokat, hiába raktunk ki fészek-odút, hiába etettük gondosan a madárkákat, mostanra semmi élet nincs a kertünkben csak azért, mert 1-2 lakó a környéken szabadon akarja eregetni az állatát, ami egyébként tilos....

Én gondolkoztam, hogy felvenném a kapcsolatot a helyi állatmenhellyel, de az a baj hogy nem hiszem hogy lenne helyük, sokkal súlyosabb esetekkel küzdenek sajnos. (Közvetlen életveszélyben vannak az említett macskák itt, forgalmas főútvonal van pártíz méterre, ahol 70-90 km/h környékén közlekednek.)

Szóval valódi megoldás engem is érdekelne.

2021. febr. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

Lehet kapni jelölés elleni spray-t, vagy ha tudsz rászánni annyit, akkor macskabiztossá kell tenni a kerítést. Pár baromarcú biztos javasolni fogja hogy öntsd le őket jeges vízzel télen és hasonlók, viszont ezt nem ajánlom. Egyrészt ők is érző lények, másrészt nem kibaszásból csinálják, hanem ösztönből, harmadrészt pedig az állatkínzást a törvény bünteti, csak sajnos nem eléggé.


+1 javaslat: Ha van gazdájuk, szólj nekik, hogy azért van egy határ amíg megtűröd őket, ha meg nincs, fogasd be őket, hogy legyen.

2021. febr. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%

Nekem is ez a gondom.

Kutyát nem akarok tartani, százezreket más macskája miatt kiadni se..

Sokan kilövik a környéken a macskákat, de sajnos mindig van utánpótlás.

Engem is érdekelne mi lenne jó ellenük.

Jegyzőnél tettem bejelentést, nem sok eredménye volt.

2021. febr. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%
Macskabiztos kerítés, és akkor nem tud bejutni. :/
2021. febr. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

Macskabiztos kerítés jó de csak ott opció, ahol sík a terep, és nincsenek épületek se fák a kerítés közelében. :(

Vagyis ha megoldható, akkor engem érdekelne hogy van-e olyan kerítés ami olyan értelemben macskabiztos, hogy sűrűn fás, erdős hegyoldalban levő kerítés macskabiztossá tehető vele. Még nagyobb összeget is hajlandó lennék rászánni... de nem hiszem hogy van ilyen. :(

(#4)

2021. febr. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
88%

Macskabiztos kerítés nem rossz ötlet, bár engem felcseszne, hogy a szomszéd miatt kell ilyeneket csinálni. Ezt egyébként úgy mondom, hogy nekünk is macskáink vannak, mi csináltunk is macskabiztos kerítést még az elején, hogy ne mehessenek ki. Mondjuk nálunk a kertben is felügyelettel vannak, nehogy levadásszanak valami madarat, bár eddig soha nem próbálták meg.

Egyébként annyit hozzátennék, hogy hiába, hogy a mieink nem tudtak kimenni a kerítés miatt, egyszer bejött a szomszéd macskája, mert a tetőről ugrott le. ugye a mieink nem tudnak a tetőre kijutni, de a másik oldalról ha felment az a szerencsétlen, akkor simán beugorhat. Úgy kellett kiraknom, mert kijutni ugyebár már nem tudott. Mióta van kutyánk is, ilyen nem történik, mert az idegen macskákat nagyon utálja.

AMit tudok ajánlani, és állatbarát módszer, az a becsapdázás. Persze élvefogó csapdával. Sok macskamentés van, aki kölcsön is adja szerintem. Jelzed, hogy kóbor macska van, te szívesen becsapdáznád, csak nincs felszerelésed hozzá. Onnantól már csak átveszik a cicával együtt, aztán remélhetőleg találnak neki olyan gazdát, aki szeretni fogja és nem csak kibacca az utcára.

2021. febr. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
90%
Automata locsolót szokták még mondani, érzékelővel, ameddig el nem szoknak
2021. febr. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!