Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Rábíznád a macskát/lakást egy...

Rábíznád a macskát/lakást egy "random" cicaszitterre az internetről?

Figyelt kérdés

Két év múlva néhány évre másik városba kell költöznöm 250kmre, ahol nem ismerek majd senkit. Bizonyos időközönként hazalátogatnék, de a cicát nem szeretném sem magammal hurcolni, sem teljesen egyedül otthagyni még egy-két napra sem.


Szervezett szolgáltatót nem találtam a városban, viszont rengeteg egyetemista hirdetést igen. Ti választanátok ezt az opciót?


Albérletben a főbérlővel szerintetek meg lehetne beszélni, hogy néha más is bejárna, vagy inkább nem is szólnátok?

(nem egész napra, csak beugrana etetni/foglalkozni a cicával egy kis ideig)



2021. febr. 23. 12:03
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
79%

Én úgy vettem le a kérdésből, hogy most egy bizonyos városban lakik a cicával, és pár év múlva vele együtt költözik máshová. Az időnkénti hazalátogatást pedig úgy érti, hogy oda látogat haza néha, ahol most laknak, de a cicát már nem akarja ide visszahurcolni ezekre a látogatásokra, ha ott már berendezkedtek.

Csak azért írom, mert látom hogy sokan úgy értelmezték hogy éveket akar a cicától külön élni, én ezt nem tudom elképzelni.

2021. febr. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
92%
Én szoktam cicaszitterkedést vállalni. Egy erre szakosodott honlapon keresztül vállalom a munkákat, viszont én Londonban élek, nem tudom, Magyarországon van-e ilyen közvetítő.
2021. febr. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
36%

Simán!

Ugyanitt kolbász eladó.

2021. febr. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Igen, 11-es, így értem. :)

A cica velem lenne az új városban, arra a pár napra gondolkozom, mikor én hazalátogatok a családhoz, hogy ő maradhasson a megszokott helyén, ahova hamarosan én is visszatérek.


Az új városban sem rokon, eleinte sem semmilyen ismerős nem lesz, azért reménykedem, hogy egy idő után ez változik és nem évekig kéne idegenektől segítséget kérni, inkább csak eleinte, amíg építek ki kapcsolatokat.


A macska panzió nem rossz ötlet, de nem tudom érdemes e ilyen egy-két napokra költöztetni a cicát, mikor kb ennyi idő lenne neki eleve megszokni, hogy máshol van és kölyökkora óta más cicával sem találkozik.


Egyébként jókat mondott mindenki, át kell még ezt addig alaposan gondolnom, köszönöm a válaszokat!


További véleményeket is szívesen várok még! :)

2021. febr. 23. 12:52
 15/21 anonim ***** válasza:
63%

2 napig elvan a cica elég alommal és kajával, vízzel.


Semmi esetre se kérnék meg senkit, főleg idegent nem, hogy becsattogjon a lakásomba.

Amúgyis fél a macskánk az idegenektől, neki csak megrázkódtatás lenne.


Van automata etető, beinvesztálnék rá a helyedben, meg egy fazék víz és +1 alom.

2021. febr. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
66%
2 napra gond nélkül egyedül maradhat. Vannak ilyen automata etetők, beraksz plusz egy almot és ennyi
2021. febr. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

15/16

Tudom, hogy vannak cicák, akik tök jól elvannak így 1-2 napig egyedül, de nekem egy nagyon ragaszkodó ragdoll cicám van, aki egész nap követ mindenhova, mint egy kiskutya. Sokat dolgozom itthonról, így ehhez van hozzászokva. Ha pl egy nap elmegyek reggel és este hazajövök, azzal elvan, alszik, de akkor este követeli a figyelmet.


Neki két nap teljesen egyedül nagyon rossz lenne. Ráadásul reggel-este nedves tápot kap a száraz mellé, ha így még az is kiesne, az még jobban megzavarná...és akkor arról még nem is volt szó, hogy ha bármi baja van, beteg lesz/megsérül/magára borít valamit két napig nem veszi észre senki.

2021. febr. 23. 13:18
 18/21 anonim ***** válasza:
88%
Randomra nem, mert bárki adhat fel ilyen hirdetést, ki tudja, ki kajtatna a lakásodban. Mi egy hétre bíztuk hivatalos cicaszitter szolgáltatókra a macskákat, nem volt semmi gond. Etette őket, játszott velük, küldött fényképeket. Volt szerződés is róla szóval nem puszira ment. Ha nagyon nem bízol bennük, több záras megoldásnál lehet egy kulccsal kevesebbet adni és a leggyengébb zárat átmenetileg nem zárni, bekalkulálni a költségekbe egy gyors zárcserét utána vagy kamerát telepíteni. Ha nálad nem elérhetőek ők, akkor keress olyat, aki vállalkozó/hajlandó szerződést írni róla.
2021. febr. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
55%
Bármit csak cica panziót ne. Mind borzalmas. Én úgy oldottam meg, hogy a facebookon a közelemben élőktől megkérdeztem, hogy ki vigyázna a cicámra, cserébe én is vigyázok az ővéire ha neki kell mennie. Találtam egy fiatal lányt akinek szintén van cicája, és eddig a cica miatt nem tudtak nyaralni. Amikor ők mennek nyaralni vagy több napra, akkor áthozza a cicát ( a 2 macska elvan egymással) és addig velem van. Fordítva meg én viszem a cicámat. De vigyázok egy srác macskájára is, de azzal a macskával az én macskám nem jön ki. Így munkába menet beugrok a sráchoz, megetetem, itatom a cicát. Játszok vele 10 percet. Majd munka után is beugrok, etetés, alomcsere, játék. Este is átugrom, akkor odaadom a maradék ételt neki ( elvan osztva 3 felé a kajája) tiszta víz, játszok vele egy kicsit és megyek. MOndjuk a srác fizet érte, de szívesen csinálom.
2021. febr. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
81%
Aranyos vagy, hogy azon gondolkodsz, hogy két év múlva mi lesz. Nekem így Covid idején azt is nehéz elképzelni, hogy mit csinálok egy hónap múlva. Szerintem addig sok minden változhat, jönnek új cégek stb. Nekem szerencsém volt, egy barátnőm mondta, hogy a szülei nagyon szívesen vigyázna a cicámra (sportolok, így a vírus előtt kb. 2 havonta utaztam). Ez nagyon jól működik, és a cica már megszokta őket is. Szóval érdemes megkérdezni ismerősöket, esetleg szomszédot stb. Cicahotelek is egész jók, de érdemes tájékozodni, nagy különbségek lehetnek. Én nem ajánlom, hogy otthon hagyd hosszú időre, rengeteg macskának ez túl nagy stressz.
2021. febr. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!