Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen egy fél maine coon cica?

Milyen egy fél maine coon cica?

Figyelt kérdés

Tudnátok mesélni róla, hogy viselkedik, mennyire bújós, követ, stb.? A másik szülője milyen fajtájú cica? Ők is úgy viselkednek, mint egy maine coon, vagy ha pl.félig házi macska akkor inkább úgy fog viselkedni, mint egy házi macska?

Természetesen minden macskának saját személyisége van, de kíváncsi vagyok a tapasztalatokra velük kapcsolatban.:)



2021. febr. 28. 12:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát erre nem igazán lehetne mit írni. Ne haragudj kérdező, de ez a kérdés hülyeség. Beleírtad a kérdésedben a választ is. Minden macskának más a személyisége.

Miben kellene máshogy viselkednie egy Maine coon cicának, mint egy házi macskának?

Úgy fog viselkedni, amilyen a személyisége, ez nem függ a fajtájától.

2021. febr. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A macskák jelleme elsősorban nem a fajtától függ, hanem az egyedtől. Teljesen mindegy, milyen fajta, lehet ilyen is, olyan is.
2021. febr. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Raadasul a kerdezo egy keverekrol erdeklodik. A fajta tulajdonsagai azert nagyjabol meghatarozhatoak lennenek, ha fajtatiszta lenne a macska, tehat a meret, suly, picit tanulekonyabbak altalaban, stb, de nyilvan a szemelyiseguk valoban eltero lehet. Viszont igy duplan nincs ertelme a kerdesnek, illetve mi honnan tudjuk, hogy milyen random macskaval akadt ossze? :D

Plusz ha valaki hagyja, hogy parosodjon a macskaja, akkor az se torzskonyves, tuti valami szapitol szerezte, tehat alapbol keverek, max kulsore hasonlit valamennyire a fajtara.

2021. febr. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azt hiszem félreértettétek a kérdést, bocsi, ha egy kicsit félreérthetően fogalmaztam. A kérdés azokhoz szólt, akiknek van félig maine coon macskájuk, és, hogy az az egyed hogy viselkedik, tehát az ő saját cicája hogyan viselkedik, nem általában hogy viselkednek. Kíváncsi vagyok, hogy mennyire kerülnek előtérbe a maine coon fajta tulajdonságai akkor, ha csak félig az. A személyiség természetesen más minden cicánál, de vannak kifejezetten erre a fajtára jellemző dolgok, írtam is példát, állítólag szeretik követni a gazdájukat, sokat beszélnek, és nem annyira bújósak, bár az utóbbin sokan vitatkoznak. Valamint nagyon hűségesek a gazdájukhoz, és szelídek.
2021. febr. 28. 14:16
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az is változó, hogy kinél mennyire jön elő a Maine Coon jellegzetesség, akár külsőre, akár belsőre gondolunk.

Lehet, hogy olyan lesz mint egy Maine Coon, lehet, hogy nem, 50-50

2021. márc. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én ismertem egy félig maine coon cicust, ő úgy nézett ki mint egy nagyobb házicica, a hasán picit hosszabb szőrrel. Személyiségre nem volt az a bújós, követős típus. Akkor hízelgett, mikor éhes volt, aztán a nap további részében jobban örült, ha békén volt hagyva.


Egyébként értem, hogy mit kérdezel, de azt is írod, hogy "vagy úgy viselkedik, mint egy házi cica". Nálunk a családi háznál van jelenleg 3 házi cica. Egyet le sem lehet vakarni, hangosan dorombol, bújik, ölbe mászik, akárhányszor meglát. Egy másik, ugyanolyan körülmények között van tartva/nevelve, van, hogy hozzá sem lehet érni olyan félénk. Tényleg lehetetlen ezt így megmondani.

2021. márc. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Attól függ, hogy melyik fele a méjnkúnn...
ápr. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!