Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Albérletbe macskával? Mik a...

Albérletbe macskával? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Azt megértem, hogy sokan nem szeretnének macskát a lakásukba. Azt is, hogy inkább bútorozatlan albérletet találni, ez is oké nekem.


Amitől én tartok, hogy aláírunk valamit, hogy állom a macska által okozott károkat és a végén mindenre rá lesz fogva, hogy a macska miatt, akkor is, ha semmi köze hozzá.


3 éves nagyon nyugodt cicám vagy egyébként, nem okozott semmi kárt apró cica kora óta. Persze mindig ott a kockázat, hogy mondjuk beleakad a függönybe, megtépi, az ilyesmi oké, ezeket fizetném.


Viszont pl "az ősrégi tűzhely azért ilyen kopott, mert a macska biztos mászkált rajta" és hasonló jellegű gyanúsítgatásoktól tartok.


Előfordul ilyesmi, kinek milyen tapasztalatai vannak?



2021. márc. 2. 13:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Inkább azzal lesz a probléma, hogy találj olyan albérletet, ami megfelel a te igényeidnek és megengedik a macskát. Ha normális a tulaj, akkor nem fogna rá mindent, hogy ő tette tönkre, de a biztonság kedvéért csinálhattok egy jegyzőkönyvet, hogy mi milyen állapotban volt, mikor beköltöztél és így nem mondhatja utólag, hogy azt te vagy a macskád okozta.
2021. márc. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Én külföldön élek, de itt nem divat az ilyesmi. Aki engedi az állatot, nem fog szőrözni ilyeneket, aki nem, ott meg azért nem.

Egyébként itt (állattól függetlenül) bevett szokás készíteni a lakás állapotáról egy felmérést, ahol beköltözés előtt feljegyzel (a legjobb, ha fotózol is) minden hibát. Így ha a tulaj beleköt később, hogy X dolog miért úgy néz ki, tudod fotóval bizonyítani, hogy ez már olyan volt akkor is, mikor beköltöztél.

2021. márc. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Albérletnél amikor költözöl ki lényegében tökmindegy mi miatt van a kár, ha a tulaj le akarja vinni a kauciódból akkor levonja. Az, hogy mi okozta macska vagy ember nem fogja érdekelni.
2021. márc. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

Le kell fotózni az egyes bútorok és berendezési tárgyak állapotát használatba vételkor dátumbélyegzővel együtt, akkor nincs vita.

Voltam albérlő macskával egy lakásban, időközben került oda a cica, de előbb megkérdeztem a tulajt, hogy megengedi-e. Semmi kifogása nem volt ellene, úgyhogy hoztam. Nem okozott kárt, nem volt később sem vita emiatt (más miatt sem). Azóta látom milyen szerencsés kivétel volt az én esetem, mert sokan jóval bizalmatlanabbak és rugalmatlanabbak ilyen téren.

2021. márc. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
83%
3 albérletet jártunk végig a cicával, azt mondanám soha többet. Nem volt egyszerű találni és aki állatbarátként hirdette és azzal hogy a macskákat kifejezetten preferálja, a szerződés aláírásánál már húzta a száját és többek között azt akarta, hogy zárjam ki az előszobába, be a fürdőszobába, aztán hogy varrjak valami rongyokat a galéria lépcsőjére, hogy a macska ne karcolja meg ahogy lépdel plusz megkérdezte hogy tuti kell e nekünk ide... Meg a parkettára se lépjen rá persze.. állatbarátként meghirdetett albérlet ismétlem! Vannak kivételek és most könnyebb találni talán albit, de amilyen sokáig egy macska él én ezt elengedném és nem erre építenék sajnos. Semmi nem jelentett egyiknek sem sem a kéthavi kaució, semhogy beleírtuk a szerződésbe hogy minden kárt állunk. Ami természetesen nem keletkezett...
2021. márc. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


5-ös, azt viszont nem értem, hogy érted, hogy "elengednéd és nem erre építenél". Macskám mint írtam, 3 éve van és megválni tőle nem opció. Saját lakásra jó ideig lehetőségem nem lesz, így az albérlet maradt sajnos.

2021. márc. 2. 14:19
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem főbérlőként volt macskás albérlőm, és nem volt semmi gond. Megállapodtunk, hogy ha bármi kárt okoz a cica, azt ugyanúgy ki kell fizetni, mintha az albérlő okozta volna. Természetesen mindent tudtunk, hogy hogyan lett átadva, és sosem problémáztunk, hogy az eleve kopott tűzhelyet, polcot, stb.-t a macska vagy az albérlő tette tönkre. Két évig laktak ott, és soha nem volt semmi probléma velük.
2021. márc. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%

Tenyleg az a megoldas, hogy minden egyes butort, karcolast le kell fotozni bekoltozes elott, a kepeket kinyomtatni, csatolni a szerzodeshez.

De tenyleg mindent, meg a falakon, padlon levo mittudomen, foltokat is, erted. Amelyik tulaj ebbe nem megy bele, azt hagyni kell a francba. Igazabol ez korrekt es mindkettotok erdeke szerintem, tehat ha normalis a tulaj, akkor megerti.

Nem lehetetlen ennyire szerintem macskaval az alberlet, arra keszulni kell, hogy valoszinuleg picit dragabbak ezek az albik, illetve elkerhetnek 2 havi helyett 3 havi kauciot.

2021. márc. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Dokumentálni kell mindent beköltözésnél, és nem lesz gond.


Bútorozatlan albérletnél pláne, de igazából ezt már első megbeszélésnél látni a tulajon, ha húzza a száját, nem mennék oda.

Nálunk nem állatbarátként volt hirdetve a hely, de megengedte, és még ö mondta, hogy úgyis a mi bútorainkat kapja szét, ha úgy van.

Amit mi megtettünk pluszban, hogy kértük, hogy kerüljön bele, hogy a kaució összegéig felelünk a cica által okozott károkért. Ez a tulajt is védi (hogy fizetünk, ha gond van), és minket is, hogy tudomisén a szoba teljes újrapadlózását nem rajtunk akarja behajtani, karcos lett felkiáltással.

2021. márc. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Adok tanácsot neked.

Ha találtál albérletet ahová mehet a cica is, akkor még beköltözés előtt ( vagy a napján) csinálj fényképet mindenről. Ajtókról, túzhelyről, ha van bútorokról, mindenről. A fényképeket ha tudod dátumozz. Majd küld el a másolatot a tulajnak, hogy szeretnéd ha a fénykép is belekerülne a szerződésbe, hogy így vetted át a lakást. Így be vagy biztosítva. Később ha költözöl, és a tulaj kitalálja, hogy az ajtó azért karcos mert a macska a körmét koptatta, akkor csak elő kell venni a beköltözéskor készült képeket. Ha már akkor is karcos , akkor tudod bizonyítani, hogy nem te vagy a hibás.

Mi így csináltuk. Nekem van a világ leglustább macskája, semmit nem rombol, de mégis csináltam képeket. El is fogadták, hogy persze, ez így helyes.

2021. márc. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!