Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van, aki ténylegesen ért a...

Van, aki ténylegesen ért a macskák táplálásához?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy mennyi ennivalóra van szüksége egy 9 kilós cicának, ha szeretném, hogy 1-2kg-ot fogyjon.


Felnőtt ragdoll cica, úgyhogy nem annyira elhízott, viszont láthatóan/tapinthatóan zsíros egy két helyen, így az állatorvos is azt javasolta, hogy diétázzon kicsit.


Őszinte leszek, elkezdte nekem magyarázni mindenféle képletekkel, hogy hogyan kell kiszámolni, mennyi szárazat kapjon a cica, de mivel közben a macskát tuszkoltam vissza a hordozóba, nem tudtam annyira figyelni, hogy értsem és sokan várakoztak, nem nagyon volt idő újra megkérdezni.


Egy nap egy alutasakos/tálcás kaját kap, ezen nem szeretnék változtatni.

Szárazat eddig csak úgy érzésre kapott, így nem tudom ahhoz képest igazán csökkenteni az adagot. Ti hány gramm szárazzal számolnátok?

(a nedves és száraz táp is magas hústartalmú, jó minőségű és amennyit hajlandó, annyit mozog is minden nap, de benti cica)


2021. márc. 2. 19:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az alutasakost csökkentsd felére, az "érzésre" tápot mérd ki grammra, aztán nézd meg mennyi van az adagolási útmutatón. Könnyen lehet, hogy többet adtál neki érzésre mint amennyire ténylegesen szüksége volt. Ha nem így van, akkor az immár kimért "érzésre" adagot csökkentsd 10-20 grammal, aztán úgyis meglátod fogy e. Ha van a táp márkából amit etetsz olyan, ami túlsúlyos cicáknak van, az is egy megoldás lehet, de azt is mérd ki rendesen. Remélem ez segít :)
2021. márc. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Az a problémám, hogy a száraz tasakon csak úgy van feltüntetve a mennyiség, hogy ha csak szárazat eszik a cica és mást nem.


Az alutasakosat muszáj neki adnom (felezve kap egyet/nap reggel/este hozzá plusz vízzel) mert különben nem iszik eleget és volt már belőle probléma.


Ezen kívül is kap plusz dolgokat, amiket nem tudok elhagyni, pl szőroldó paszta, fűtabletta, amiket azért kap, hogy ne legyen baj, ezek miatt sem tudom, hogy mennyit kéne levonni, mindenre csak az van írva, hogy "ehhez képest csökkentsem a kaja adagját".

2021. márc. 2. 20:20
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A fogyasztó mennyiség az adott táp ideális testsúlyra ajánlott mennyiségének 70%-a.


Tehát ha 7 kg az ideális súlya, amire a tápgyártó ajánlása szerint 100 g a napi tápmennyiség (csak az egyszerűség kedvéért), akkor napi 70 g-ot kell adnod hogy fogyjon.


Ha alutasakosat is adni akarsz, ezt a 70 g tápot át kell számolnod kalóriába, kivonni belőle annyi kalóriát amit bevisz a nedves táppal, és a maradékot adni neki.

Tehát, az eredetileg 70 g táp ami 280 kcal (4000 kcal/kg), egy 100 g-os tálcás 97 kcal (968 /kg), akkor marad 183 kcal amit oda kell adnod neki, ami 46 gramm naponta.


A kalóriákat és a grammokat természetesen ne vedd készpénznek, csak az átláthatóság kedvéért rákerestem pár táp értékeire és azt átlagoltam :D

2021. márc. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, sokat segítettél, nagyon rendes vagy, hogy így leírtad nekem! :)
2021. márc. 2. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!