Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet elrontom ezzel?

Meowka kérdése:

Lehet elrontom ezzel?

Figyelt kérdés
Nemrég, Január elején lett egy cicnák. (Sose láttuk amúgy ezelőtt, de mikor apa bejött a házunkba elköszönni a kint végzett munka után, ajtónyitásnál berohant a házunkba és leült a konyhaasztal alá egy kiscica). Nagyon rosszul volt(lázas volt, cicanátha, bolhák és több mint 120 kullancsot kellett kiszedegetnünk belőle, mert rossz cseppet adott az állatorvos és nem lehetett azonnal adni rá kullancs elleneset is, csak 1 hét után), rohantunk vele az állatorvoshoz, közbe raktam ki az itteni falu csoportjába, hogy ki a gazdija stb. Nem jelentkezett senki, tehát maradt. Sokáig lábadozik, még mindig nincs rendbe, de már csak a bőrgombáját kezeljük, aztán ha teljesen felépült ivartalanítás. Na most ezeket azért írtam le, hogy jelezzem, nemtudom milyen múltja van a cicának (kb fél éves lehetett Januárba) és hogy miért viselkedik ilyen furán. Full random rohangál néha és hangosan nyávog, mindenhova jön velem akármit csinálok, wc, fürdés, főzőcskézés stb. Durván játszik. Sok játékot vettünk neki, szóval már nem harap annyira mondjuk, hanem azokkal köti le magát, de mégiscsak néha ha vakarózunk valahol, tuti ráveti magát a kezünkre. Nagyon hangos macska. Sokat nyávog mindig, de lehet mert énis sokat beszélek hozzá vagy nemtudom. Párom dolgozik, tehát én vagyok vele itthon egész nap (Nem, nem gyerekkel, csak a korona miatt) és félek hogy elrontom. Hogy fura lesz, vagy nemtudom. Amúgy se szereti igazán ha simogatva van, csak nagyon ritkán pl. Nekem ez nagyon fura, anyáméknál van egy 16 éves cica, akivel kb felnőttem annó ugye, és ő olyan bújós/dorombolós édibédi öreglány. A mostani fiúcskám meg egy igazi rosszcsont akit szeretgetni se lehet :( Kinövi? Ne legyek annyira engedékeny és babusgatós?

2021. márc. 3. 05:59
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Kölyökmacska ilyen.Kicsit vadóc.Ahogy öregszik lenyugszik picit.Az hogy megy utánad mindenhova az nagyon édes.Annyira jó olvasni hogy lett neki gazdija,családja.Isten áldjon meg érte titeket.
2021. márc. 3. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a random rohangálás megmarad,enyém 5 éves és még mindíg tolja😄Leginkább este 8kor meg kaja után rohangál.Bolondozik magának😄
2021. márc. 3. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Enyém is jön velem fürdeni mindíg,aztán meg próbál kihúzni a vízből.Azthiszi bajban vagyok.
2021. márc. 3. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a szintén befogadott kis kandúrunk kicsinek egy olyan "vadállat" volt, hogy a kezem, karom mindig tele volt sebekkel. Rászóltam, ha durván játszott, befejeztem a játékot, egy ideig hatott is, aztán megint bevadult.

kb. 7-8 hónaposan lett ivartalanítva, és utána nagyon sokat nyugodott. Nem tudom, hogy az ivartalanítás, vagy a korral megkomolyodott, vagy mindkettő, de ég és föl volt a macska féléves és egyéves korában.

Szóval sok kismacska ilyen, és (remélhetőleg) az ivartalanítással és/vagy korral sokat fog nyugodni.

2021. márc. 3. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#1 Köszönjük :) De ha kinövi akkor nem aggódok.


#2 Viszont a rohangálást akkor nem fogja, és normális dolog XD Igazából vicces többnyire, mindig ilyen hülyén tartja a farkát és vágtázik mint valami póniló :D De este azért para ha lelök vagy feldönt egy random tárgyat a házba a nagy hév közepette :D

2021. márc. 3. 06:47
 6/8 A kérdező kommentje:

#3 Áhh az enyém csak a kád szélés ül és nézi a hajamat ahogy mozog a vízbe :D


#4 Akkor meg végképp nem kell aggódnom, igazából bíztam is benne, hogy majd ivartalanításnál kicsit másabb lesz ilyen téren.

2021. márc. 3. 06:49
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Vad játéknál szólj rá, meg kell tanulnia, hogy a kezed nem játék, ebből lehet gond hosszabb távon.

De egyébként normális, ahogy írták, sokat fog nyugodni egy éves koráig. :)

2021. márc. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A random rohangálást nekem az előző macskám 16 éves korában is csinálta. A mostaniak 8 évesek, de szintén rajtuk van néha a hülyeség. :D ez olyan macskaszokás.


A durva játékot is ki fogja nőni idővel, végülis utcamacska volt. Azért ettől függetlenül ne hagyd neki, szólj rá!

2021. márc. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!