Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van esély macskáknál 24 órás...

Van esély macskáknál 24 órás svédasztalos ellátásról menürendszerű félpanzióra váltani?

Figyelt kérdés
Azt hiszem, kicsit elkapattuk a macsekokat. Hárman vannak, de hiába jönne ki konzervvel olcsóbban a kajájuk, csak tasakosat tudok venni nekik, mert mindegyik más ízesítéseket hajlandó megenni. Ráadásul egész nap, folyamatosan kérnek, pedig a száraz is ki van nekik téve. Egy az Animonda, kettő a Felix márkát hajlandó csak enni. Szárazból a Matisse ivartalanított macskáknak gyártott verzióját kapják. Szeretnék áttérni arra, hogy naponta csak kétszer kapnak nedveset, de akkor megeszik, amit eléjük rakok. Van erre esély? Sikerült már valakinek?
2021. márc. 3. 13:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Haha, jot nevettem a kerdes megfogalmazasan :DD

Az van, hogy nem szabad hagyni, hogy a macska iranyitson. Az enyem is napi ketszer kap alutasakosat, szaraz mindig elotte van. Eddig meg sose halt ehen, es nem is sovany, pont jo sulyban van, tehat mukodik a rendszer :)

Egyebkent az enyem soha nem eszi meg egyszerre a kajat, az alutasakos is kb 2-3 ora alatt fogy el,egyszerre mindig csak keveset eszik, de szerintem ez nem gond.

Ha konyorog, akkor konyorog, de nem kap kajat es kesz.

2021. márc. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
24%
Macskat nem eheztetunk kedves elso, 3 nap alatt tonkremegy a maja. A macska nem kutya, erre sokkal erzekenyebbek!
2021. márc. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
18%
Akkor eheztesd te a sajat allataidat, de masoknak ne tanacsolj hulyeseget. Amugy jelentettelek, provokalni menjel mashova :)
2021. márc. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
51%
tessék kitenni nekik a konzerves kaját aztán majd szépen megeszik, nem kell a macskát elkényeztetni, mert ez lesz az eredmény. Mi például kutyakonzervet szoktunk adni a macskának. Ugyanazt tudja, mint a macska konzerv és még olcsóbban is jön ki. Imádja.
2021. márc. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Arról szó nincs, hogy ne kapjanak enni. Mint mondtam, a száraz eleve mindig ki van nekik téve. Annyira akarok csak bekeményíteni, hogy amikor kiteszek eléjük egy nedveset, akkor nem nyitok ki másikat, ha elkezd kétségbeesetten "éhezni" fölötte. Nem értem én ezt az egészet. A kaja összetevője alapján mindössze 4% az a húsféle, ami az ízesítést adja. Ehhez képest egyik nap a szardíniás kell, a lepényhalas nem, másik nap fordítva stb. A gatyám rájuk megy, miközben a kaja fele a szemetesben landol a végén, mert ha már pár órát áll felbontva, nem hajlandóak enni belőle.
2021. márc. 3. 13:44
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Pedig az a megoldás hogy nem hagyod válogatni.

Az enyém anno kb hetente finnyázott az újabb ízekre, márkákra, hiába kevertem mindenhogyan, adtam neki változatosan. Persze közben eljátszotta a hattyúk halálát.


Abszolút értem és jogosnak tartom, hogy az egyoldalú etetés rossz. Egyrészt normális esetben nem egy adott táp összetevőire áll be a macska szervezete, hanem a szervezet alapvető szükségleteit elégíti ki a táp. Másrészt nekem is herótom lenne, ha harmadik éve minden áldott nap pont ugyanazt a kaját kapnám.


Az már nem normális, amit az enyém csinált, hogy bármit raktam elé, pár nap után nem fogadta el. Én is koplaltattam pár napot és láss csodát mint a kisangyal, kitakarította a tányérját. Pár nap múlva újra kezdte, így én is. 3 alkalom koplaltatás után megértette hogy nem játszat ki. Azóta is változatosan etetem, de nem azért mert semmit nem hajlandó elfogadni, hanem mert én így találom ideálisnak. Van 4 fajta táp, meg 4 fajta konzerv 2 naponta váltva kapja őket. Normálisan eszik, nem lett májbeteg.


A macskák okos állatok, nagyon jól tudják hogy ugráltassák az embert mint valami bábut. Ebbe a játékba én nem szállok be.

2021. márc. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem a macskákkal van a baj, hanem veled, kedves kérdező! Már bocsánat, de a macskák jól hülyére vesznek a kajálás témával. ahogyan #4-es is leírta, ki kell tenni a sima konzervet és nem kell sokféle kaját adni nekik. A konzerv megbontva a hűtőben is eláll, így nem kell kidobni. Fontos még, hogy annyi kaját rakjunk ki nekik, amit meg is esznek, így nem kell kidobni.
2021. márc. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
17%

Nem kene lepontozgatni a valaszom (2-es es 3-as) csak azert, mert nem aktualis (hala az egnek eltunt innen az a gyoker, akinek irtam). Inkabb jelentsetek, hogy eltunjon :D


Amugy kerdezo mar leirtuk a megoldast. Kapnak amit kapnak, nincs valogatas es kesz. Azert nyavalyognak, mert hagyod nekik, megszoktak a luxust.

Azert fontos a jo minosegu kaja, tehat kutyaknak valo konzervvel ne etessunk, ahogy azt valaki ajanlotta, a hustartalom minimum 50-60% legyen, az lenne a legjobb. A szaraz is fontos, de ez oke.

2021. márc. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Igazatok van, azzal tisztában vagyok, hogy én rontottam el. Mostantól reggel-este van csak a nedves, ha nem eszik meg, majd esznek szárazat. Éhen attól sem halnak. Olyan embereket is ismerek, akik csak azzal etetnek. Ha elfogy a mostani "raklapnyi" tasakos, akkor meg veszek nekik konzervet, és kapják azt nedvesnek.
2021. márc. 3. 13:59
 10/16 anonim ***** válasza:
10%
#9-es én vagyok a kutyás :D egyetértek veled, mehet a jobb minőségű konzerv is, viszont ha pénzt akar spórolni a kolléga, akkor kaphatják a kutyakaját is. Úgyis itt panaszkodott, hogy a gatyája is rámegy a macskák etetésére.
2021. márc. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!