Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől lehet lágy a kiscicám...

Mitől lehet lágy a kiscicám kakija?

Figyelt kérdés
Örökbefogadtunk a párommal egy 6-7 hónapos fiú kiscicát. Kinti cica volt, de mi csak bent a lakásban tartjuk (2. emeleten lakunk). A cica nagyon jó kedvű egész nap játszana hatalmas az étvágya, nagyon eleven de ez a laza széklet nem akar múlni. Voltunk már vele állatorvosnál, aki antibiotikumot és gyulladáscsökkentőt adott neki, ez 3x megtörtént, féreghajtás is volt már 2x is (egyszer mi adtuk be neki január végén amikor hozzánk került, később pedig február közepén az állatorvos). Arra gondoltam, illetve az állatorvos is mondta, hogy előfordulhat a hirtelen tápváltástól is. Ahonnan elhoztuk ott csak maradékokat illetve néha alacsony kategóriás macska konzervet kapott. Mi multifit macska eledellel etetjük, nagyon szereti de így, hogy laza a széklete csak a száraztápot adjuk neki, bár ettől is ugyanúgy laza neki. Egy nap 2-3x megy WC-re van is formája a kakinak de elég laza olyan kenőcsösnek mondanám. Próbálkoztunk már főtt rizs, főtt csirkével, nyers csirkével de akkor is ugyanez volt a helyzet. Valakinek esetleg tipp vagy tanács hogy mitől lehet vagy mit tudok szegénnyel csinálni? Egyébként január 25-én került hozzánk

2021. márc. 3. 13:49
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Az én cicámmal ugyan ez volt régen. Addot neki az állatorvos antibiotikumot. Nagyon sokáig kellett neki adni, hogy ne legyen laza a széklete.
2021. márc. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%

Lehet a tapvaltastol is,azonban 1 honap alatt at kellett volna mar allnia az uj tapra.Szerintem probaljatok ki valami mast, esetleg hipoallergent, lehet allergias valamire.

Amugy a gimcat gastro pasztajat nagyon ajanlom, amikor hasmenese volt a cicamnak, ezt kapta kiegeszito kezelesnek 1 hetig, es szerintem sokat segitett. Zooplusrol rendeltem talan :)

2021. márc. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%
#1 a te pofádba is kár a kaja
2021. márc. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
10%
Igaza van az egyesnek. Kiírni egy kérdést arról, hogy egy macska kakál... Ha meg idegesíti a kérdezőt a macskája széklete, akkor miért nem állatorvosnál érdeklődik, vagy szakértő portálon? A gyakorikérdéseken látatlanban a sok önjelölt állatorvos inkább árt a macskának, mint használ.
2021. márc. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Volt allatorvosnal, el kene olvasni a kerdest.

Szerintem egyaltalan nem problema, ha az ember probal tajekozodni ebben az esetben, erre van ez az oldal, nem?

Ha tetlenul nezne, ahogy kiszarad a macska, nem lenne hajlando orvoshoz sem elvinni, az persze mas, de nem errol van szo.

2021. márc. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!