Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kölyök vagy felnőtt cica?...

Kölyök vagy felnőtt cica? Menhelyről vagy nívós tenyésztőtől?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy már évek óta szeretnék újra cicát, de nem tudok dönteni mi legyen.


Egyrészt szeretnék segíteni idősebb cicáknak, mert tudom, hogy sokuk egy éves kor fölött már nem talál gazdit.

Nyilván egy idősebb cica higgadtabb is, nem fog randalírozni mint egy kölyök.


Ugyanakkor egy kiscica még szoktatható, pl alom, kaparófa, változatos étkezés, és valószínű kevesebb régi beidegződést kell leküzdeni.


Menhelyi cica mellett szólna, hogy mindenképp fekete cicát szeretnék, és ők általában az egyik legkevésbé választott csoport.


Viszont van pár olyan pedigrés cicafajta, ami már régóta nagy álmom, mert szépek, jó természetűek stb.

Ettől függetlenül nem kell feltétlen papírokkal érkeznie, sőt, fajtamentés is érdekel. Pl idősebb cicák akiknek meghalt a gazdája, vagy szaporítótól mentett, ivartalanított anyacicák.

Emellett szólna, hogy bár nem én, de van allergiás a családban (akikkel nem lakok együtt, de hajlamom lehet rá), szóval a rövid szőrű cica lehet jobb lenne.



Voltak tiniként macskáim, de felnőttként ez lenne az első.


Szerintetek melyik lenne a legjobb? Kinek mi a tapasztalata?



2021. márc. 5. 11:02
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
88%

Létezik allergia ellenes gyógyszer.

Nekem kutyára jött ki, miután örökbefogadtunk egy 8 éves szőrmókot.

Egyértelmű volt, hogy inkább a gyógyszer, minthogy visszakerüljön.

Amúgy nekem 2 nagytestű fekete kutyám van sintér telepről, 4 kicsi fekete sintér telepről és 5 fekete cica szintén sintér telepről.

2021. márc. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!