Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem az alomba kakil a...

Miért nem az alomba kakil a macskám?

Figyelt kérdés

Az utcán találtam egy kuka mellett egy kiscicát és hazavittem. Ez volt egy hete. Eleinte a földre pisilt illetve kakilt, utánna már az alomba pisilt. Pisilni mindig az alomba, de kakilni csak néha szokott az alomba. Miért van ez? Mit csináljak? Van egy másik cicám ő már fél éves és őt is az utcáról fogadtam be de ő az első pillanattól kezdve az alomba piszkolt mindig. Lehet hogy majd idővel hozzászokik és majd csak oda fog?


16/F



2021. márc. 5. 16:37
 1/6 A kérdező kommentje:
Ugyanolyan fajta almot használ mint a másik macska. Annyi, hogy most el van különítve egy kicsit mert fujjogott rá a másik macska tehát így külön alma van.
2021. márc. 5. 16:46
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Vannak macskák akik kényesek a tisztaságra, és ha csak egy kicsit is kaki v pisiszagú az alom, már keresnek másik helyet. Próbáld meg jobban takarítani, lehet h ő is piperkőc. :)
2021. márc. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Alapvetően úgy kéne számolni, hogy a macskák száma plusz egy alomtálca, tehát ha két macska van, három alom kéne.

Milyen idős? Ha kint született, lehet, hogy meg sem tanulta használni az almot, mert alapvetően az anyamacska tanítja rá. Ilyenkor úgy kell szoktatni, mint ahogy más állatot is az alomhoz.

Ha nem ez a gond, akkor valami zavarja, stresszeli. Állatorvos látta már?

2021. márc. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szerintem kb 2,5-3 hónap körüli lehet. Állatorvos még nem látta, de tervezzük elvinni ☺
2021. márc. 5. 18:22
 5/6 Miss Endzsi ***** válasza:
51%
Az enyém szeret külön alomba kakilni.
2021. márc. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
60%
Pszichés probléma ez azt mondta nekünk a doki. Mondjuk a mi cicánk már idős is volt.
2021. márc. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!