Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Legjobb macskaalom tippek?

Legjobb macskaalom tippek?

Figyelt kérdés
Ki hogyan takarítja a macska almot, milyen alomtálcára esküszik (zárt vagy nyitott)? Érdemes beszerezni szagtalanító gyöngyöt, működik? Van más mód arra, hogy egy minimálisan redukálni tudjátok a szagot (a rendszeres tisztítás mellett)?

2021. márc. 6. 06:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

Gyakorlatilag végigpróbáltunk mindenféle macskaalmot (na jó, a peletet kihagytuk, mert az ránézésre is használhatatlan) Nekünk a Catsan vált be. Napi egyszeri takarítás, az alom átforgatása és 3 hetenként teljes csere.

Zárt alomtálcát használunk, ami a fürdőszobában van elhelyezve. Nincs illatosító, ha szükséges légfrissítőt használunk a helyiségben.

2021. márc. 6. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Timbo cica wc-szekrényt vettünk és az előszobában van, senkinek nem tűnt még fel, hogy micsoda 😀 ez egy zárt szekrény, 2 emeletes.

Dm-ben vesszük a dobozos macskaalmot, csakbez vált be. 999 ft.

2021. márc. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Spar-os alom, a legolcsóbb és sokak által a legjobb. Alomdobozunk van, teljesen szagtalan. 2 naponta kiszedjük a kakszit, a pisi gombócba összeáll, könnyű a eltávolítani. Az egész almot 3 hetente teljesen kitakarítjuk, a ládát kifertőtlenítjük. Még csak fél éves a cica, később majd látjuk, hogy kell-e sűrűbben takarítani.
2021. márc. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyobb szemű szilikátos almot használok, a márka lényegtelen, ugyanabból van. :) Nem porzik, megköti a szagokat, minimális teendőt igényel naponta, 3 hetenként szoktam cserélni, olyankor persze fertőtlenítem az alomtálcát. Számomra sokkal kényelmesebb, mint a csomósodó alom, higiénikusabb érzetet is kelt. Egy macskám van.
2021. márc. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Aldis csomósodó almot használ a cica, ez nem porzik. 2 zsák megy bele a zárt alomtálcába, így nem kaparászik sokat, van hely leásni. Kb. 1-1,5 havonta rátöltök 1 zsákot. Este 1x kiszedem a terméket. Hipózom az alomtálcát kb. 2 havonta teljesen kiürítve és persze mikor bekenődik (félre söpröm az almot és a kényes részt letörlöm).

Kaki után 5 percig van szag, az is azért, mert kipárolog míg elássa.

2021. márc. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, hadd kérdezzek én is, a szilikátos macskaalommal hogy kell bánni? Az is összeáll és ki kell dobni egyből? Vagy szívja magát X ideig, de akkor mikor kell kiszedni a pisis almot? Azon tapicskol a macsek?
2021. márc. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nekem is a sokak által mondott S-Budget alom vált be, csomósodik, olcsó is. A szagra keresek valami praktikát, 3 majdnem 1 éves cicával sok termés van, illatozik is. Eddig nyitott alom volt, de venni fogok egy zártat, hátha beválik, kipróbáljuk valami szagtalanító cuccal is.

Köszönöm szépen a válaszokat! Ment a zöld pipa mindenkinek :)

2021. márc. 6. 19:08
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
3 vagyok, a zárt doboz teljesen szagtalan. A tusoló mellett van, ott hajolgatok a bejárata mellett húsz centivel. Lehet, hogy meg kell tanítani a cicát majd a plexi csapóajtón közlekedni.
2021. márc. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
6-os: a szilikátos alom nedvszívó kristályokból áll, amik aztán elpárologtatják a nedvességtartalmat, ezért nyitott alomtálcában célszerű használni. Naponta egyszer-kétszer meg kell keverni, hogy el tudjon párologni a pisi, a kristályok a használattal sárgásra színeződnek és egyre kisebbek lesznek. A szagokat elég jól megköti, 3 hetente elég kicserélni.
2021. márc. 7. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Nekünk a Fit+Fun Hygiene nem csomósodó macskaalom vált be a legjobban. A Fressnapf-ban lehet kapni. Szerintem a 30 literes éri meg a legjobban.
2021. márc. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!