Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi időt kell aludnia a...

Mennyi időt kell aludnia a macskának?

Figyelt kérdés
2010. aug. 18. 13:57
 1/8 anonim ***** válasza:
úgy tudom akár napi 16-18 órát is alvással tölthetnek. azt, hogy mennyit KELL, nem tudom. de keress rá google-n
2010. aug. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hogy érted hogy mennyit "kell" aludnia?

Ha úgy hogy mennyit alszanak átlagosan akk sztem kb.: 4-5 órát + még szoktak pihengetni. De a szobamacskák többet lustálgodnak.

2010. aug. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

23,5 órát egy nap :)

És ez elengedhetetlen!!

Kivéve, ha kismacska, mert akkor napi 0,5 órát!!

2010. aug. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Amennyit jónak érez :) ;)

Szerintem minden cica más és más... :)

2010. aug. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nincs megszabva,ahogy a macsek érzi...:D Ő tudja mennyit lustálkodjon;)
2010. aug. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"A macskák más állatokhoz képest meglehetősen sok időt töltenek alvással, különösen idősebb korukban. A napi alvásigényük körülbelül 12-16 óra, de átlagosan 13-14 órát alszanak, némelyikük azonban akár napi 20 órát is képes alvással eltölteni. Geoffrey B. West és Van M. Savage amerikai kutatók tanulmánya szerint az emlősállatok alvásigénye testméretük növekedésével csökken, bár az alvásigényt az agy mérete és energiafelhasználásának mértéke, valamint az életmód is befolyásolhatja (például a ragadozók többet alszanak)."


Forrás: Wikipedia

2010. aug. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi! eddig majdnem mindenki mást mondott.:)
2010. aug. 19. 08:24
 8/8 kisminden válasza:

Az én tapasztalataim szerint napi 24 óra + az éjszaka, gondolván ébrenalvó egyedekre (Garfield) :)

A tréfát félretéve (bár a kérdés is kicsit vicces), a véleményem szerint hely-, idő-, kor- és macskafüggő. Azonban mindenképp több, mint más állatoknál. Az állatok, ellentétben az emberekkel, ha álmosak, nem fognak feleslegesen a tv-be bambúlni, hanem alszanak egy jót. És ha nem hagyják őket, akkor egyszerűen odébb állnak, különösen igaz ez a macskákra. Ha amiatt aggódsz, hogy a kedvenced keveset alszik, akkor figyeld meg, hogy kiegyensúlyozott-e. Ha igen, akkor biztos lehetsz benne, hogy megalussza a napi elegendőt.

2010. aug. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!