Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet cicát kaparófára...

Hogyan lehet cicát kaparófára rászoktatni?

Figyelt kérdés
Cicusunk 2 éves lesz. Egyszer vettem neki kaparó deszkát de esze ágában nem volt kaparni. Felfelé, két lábra ágaskodva kapar. Az ajtófélfát kaparja. Ezt hallgatólagos beleegyezéssel a család elfogadta, mert már úgyis javításra szorul. Ez mostanában tavasszal lesz. Néztem neki kaparókat, a legtöbb kis fekhellyel, ugrálóval összekötve. Elég drágák. Szóval nem szeretnék feleslegesen beruházni. Előre is köszönöm a tippjeiteket.

2021. márc. 12. 07:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kend be macskamentaval a kaparot, van akinek bejott, egy probat meger. Tuti tippem sajnos nincs.
2021. márc. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mi Ikeában vettünk asztallábra tekerhetô szônyegszerû kaparót, azt nagyon szeretik. Ha nagyon kifoszlik, csak le kell cserélni.


[link]

2021. márc. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne kaparódeszkát vegyél, azt az enyémek sem használják, hanem kaparófát. Ha azt bekened neki macskamentával, akkor talán átszokik arra. Szerintem az első időkben tedd az ajtófélfa mellé ha már odaszokott és ha átszokik a kaparóoszlopra, akkor tedd a végleges helyére.
2021. márc. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Macskamenta, ahogy a többiek írták, de a miénk rá sem hederített.

Az működött, hogy amikor elkezdett mást kaparni, azonnal rászóltunk, majd megragadtuk, odavittük a kaparófához, és ha megkaparta, kapott jutifalatot.


Ma már semmi mást nem kapar, és játék közben nem ritka, hogy felugrik egy jó nagyot kaparni a fáját.

2021. márc. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!