Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem árt a macskának, ha...

Nem árt a macskának, ha ivartalanítás után egy nappal már ugrál, futosgál?

Figyelt kérdés
Fel-le ugrál magasabb helyekre is, rohangál, játszik, megtámadja a másik macskát. Olyan, mintha semmi nem történt volna, pedig tegnap délután műtötték. A másik cicám napokig nem ugrott fel sehova műtét után, és sokkal nyugisabb volt.
2021. márc. 13. 13:23
 1/7 alletta ***** válasza:
79%
cicája válogatja, hogyan reagál egy ilyen beavatkozásra. nekem 2 ivartalanított macsekom van, őket sem viselte meg. másnap kutyabajuk nem volt.
2021. márc. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%

Mi az isten az a futosgál?....

Egyébként ha kandúrról van szó, ez várható, ott sokkal kisebb a műtét, általában észre sem veszik, gallér se kell. Nőstényeknél nagyobb a seb, meg ott ugye hasi műtét zajlik, szóval ők általában nem annyira aktívak pár napig. Ha nőstényed van, az szokatlan, és én azért rajta tartanám a szemem, mert ha szétjön a varrat, egyikőtök sem lesz boldog.

2021. márc. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Futkorászik? Futkos? Falusi vagyok, elnézést 😒 (direkt rákerestem google-ben, létező kifejezés)


Nőstény, ezért nem értem, hogy lehet ilyen aktív. Mondjuk előtte is iszonyatosan hiperaktív, rossz cica volt, de azért számítottunk pár nap nyugalomra.

2021. márc. 13. 13:48
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor figyeljetek rá nagyon, és amit tudtok, akadályozzatok meg, mert a varrat szétnyílhat még ilyenkor, ha terhelést kap. Persze nyilván nem tudtok rá 0-24ig figyelni, de amennyire csak lehet.
2021. márc. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%
Nekünk azt mondta a doki, hogy miután teljesen elmúlik az altató hatása, normális, ha már játszik vagy felugrik a kanapéra (kandúr). Arra kell csak figyelni, hogy a heget ne piszkálja, nem lesz baj. :) Egyénfüggő, hogy milyen ütemben gyógyul a műtét után, minden cicának kicsit más “élmény”.
2021. márc. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
64%
Fiu cicaknal mas a helyzet utolso, bar oket se kene hagyni ugralgatni ivartalanitas utan 1 nappal. Nostenyeknel ez kulonosen fontos, ne engedd neki kerdezo, figyeld minden lepeset, ahogy tudod, es galler vagy ruha legyen rajta.
2021. márc. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
46%

Én meg kérdeztem az orvost hogy hagyjuk ugrálni vagy ne?

Azt mondta az orvos hogy hölgyem ez egy macska nem fogja tudni neki meg mondani.


Lány cicákat ivartalanította profi módon tényleg a cicus már az nap teljesen jól volt reggel 10kor volt a műtét mintha nem is történt volna semmi. Dokinak igaza volt mondhattam neki hogy nem nem szabad megoldotta ő... Mondta az orvos hogy fogja érezni a cica hogy hova nem tud felugrani ez így is volt. A konyha pultra nem ugrott első nap pedig akart láttam a testtartásából de a székre simán, kádra is. Másnap abszut nem lehetett vele bírni pedig direkt szabit is vettem ki miatta kutya baja nem volt. Nagyobb a füstje mint a lángja! Szerintem sokan köztük én is emiatt nem merik ivartalanításra adni a fejüket mert én is húztam! 4 hétig szenvedtünk vele meg ő is... De annyi annyi rosszat olvastam itt gyk-n is meg mindenhol mert ilyen olyan veszélyes... Műtét előtt rém álmaim voltak stb... Ők állatok 1000× gyorsabban gyogyulnak mint mi. Gyakorlatilag a lány macskaknal az ivartalanítás az egy méh eltávolító műtét! Hát sajnos a családból több nőnek is volt ilyen műtét 1 hónap legalább kellett mindenkinek hogy helyre jöjjenek. A cicámnak 10.nap volt varrat szedése. Még a nyoma sem látszik csak hogy le van ott vágva a szőre... Ne izgulj nem lesz semmi baj! Ne nyaldossa és kesz. Az enyém le se Sz.rta...

2021. márc. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!