Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mivel etetitek a maine coon...

Mivel etetitek a maine coon cicátokat?

Figyelt kérdés
Sima, ,,márkátlan” macskakaját is megeszi? Mennyivel eszik többet, mint egy házi cica?

2021. márc. 13. 19:42
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Lehet, hogy megeszi a márkátlant is, de nem kéne sz.rral etetni, mert ezzel csak az életminőségét rontod, és csökkented a macska élettartamát.
2021. márc. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Royal Canint adok neki, sima házi macskám sosem volt, így azt nem tudom, hogy mennyivel eszik többet
2021. márc. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a macskak 7-12 kg korulire nonek, tehat ennek megfeleloen esznek. Volt 7 kilos hazimacskam is, es most van egy 3,5 kilos, tehat nem nagyon lehet osszehasonlitani csak ugy, remelem erted :)

Tokmindegy a marka, viszont ha azt akarod, hogy egeszseges macskad legyen, akkor minimum 60-70%-os hustartalommal rendelkezo tappal es alutasakossal eteted.

2021. márc. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Persze, nem úgy értettem. A hústartalmat nézem, nem a márkát, ezért kérdeztem. Hogy pl egy 80%os hústartalmú noname konzervet megenne-e, vagy csak ilyen royalokat hajlandóak megenni😀
2021. márc. 13. 20:53
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Igaz nekem Brit Rövidszőrűm van 2 fiú 10-10 kg-osak.

3 évesek, ivartalanítottak.

Ők Wild Freedomot kapnak kiskoruk óta, a tenyésztőnél Royal Canin fajtatápot kaptak, viszont nekem az nem szimpatikus, így váltottam.

A két 10kilós cica naponta 200g száraztápot és 200g konzervet kapnak.

A Wild Freedom 70% hús tartalmú, nekünk bevált.

Mellette Brit lazacolajat.

2021. márc. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%

Nem az szamit, hogy milyen marka, a macska meg foleg nem fogja tudni.

Egyebkent a royal canin legtobb termeke szerintem igencsak tularazott ahhoz kepest, hogy fel se tuntetik hany % hus van bennuk.Gondolom azert, mert kb elenyeszo, es nagyreszt gabona.

Az osszetevoket kell megnezni mindig kerdezo, az a legfontosabb.

2021. márc. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%

Azért ez így kicsit összezavaró megfogalmazás, kérdező, mert a "noname" jelzőt általában arra mondják, ami nem rendes márka, hanem pl áruházak saját márkás termékei, amik szinte kivétel nélkül sz.rok szoktak lenni. Az, hogy valami nem agyonreklámozott, még nem noname. Egy 80%os hústartalmú nem lesz noname attól, hogy mondjuk nem minden második macskakaja reklám terméke.

Amúgy igen, a royal canin pont egy agyonhájpolt, de vacak eledel. Én netről szoktam rendelni pl. Cosma Nature-t, sokkal jobban megéri, és az 95 % hús, 5 % víz, gyakorlatilag.

A macska meg nem fogja nézni, hogy melyik márka,szóval ilyen szempontból nem lényeges a kérdés.

2021. márc. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk Select Gold megy Hair + Skin és Sensitive. A 20kg táp ~ 25000Ft volt a freshnapfban akciósan. Kis túlzással elég lehet két cicának 2,5 -3 hónapig most így a téli hónapokat elnézve. Kisebb kiszerelés nem nagyon éri meg jellemzően. Előtte a Royaltól ment az egyik cica hasa. Többnyire hétvégén kapnak csirkemellet is forrázva, lényegesen olcsóbbra jössz ki így a nedves eledellel. Miamor konzervet 100g-st és Select gold tasakost kapnak kissé húzós az ára de magas hústartalma végett nem fog állandó jelleggel kajáért könyörögni. :) Nálunk 2 Mc-nek 20-25db Miamor konzerv 10-15db select gold tasakos, +2-3kg csirekemell kockázva és lefagyasztva elég szokott lenni egy hónapra.
2021. márc. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!