Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyivel eszik többet egy...

Mennyivel eszik többet egy maine coon macska mint egy sima?

Figyelt kérdés
Sokkal többet eszik a maine coon mint egy házicica? Vagy annyira azért nem drasztikus az eltérés?

2021. márc. 15. 18:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy sima hazi is lehet 4 kilos, de 8 kilos is, tehat nem lehet osszehasonlitani a kettot csak igy, mert nem a fajta hatarozza meg azt, hogy mennyit eszik.


Miert fontos amugy, hogy mennyit eszik?

2021. márc. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
32%
Sokkal többet esznek, mivel körülbelül dupla olyan nehezek, mint egy házicica.
2021. márc. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
40%

Egy átlagos házi cica 5kg egy main coon 10-12 kg körül van.

Így dupla adagot eszik.

2021. márc. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
32%

3as vagyok;


Purizon táppal számolva:

- egy 5kg-os házi cica adagja napi: 60-80g

Azaz 13kg táp 5-7 hónapig tart.

- egy 12kg-os MC adagja napi: 140-180g

Azaz 13kg táp 2-3 hónapig tart.


Kerekítve.

2021. márc. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
18:18 csak kíváncsiságból. Egyébként én is így tudom, hogy sok maine coon nem is olyan nagy/nehéz. Csak a rekordnagyságúak között sok a maine coon, meg a túltenyésztettek jó nagyok. Gondoltam megkérdezem, hogy mit mondanak erről a maine coon gazdik, mert ezzel a logikával, hogy az összes olyan nagy, sokkal többet is kéne enniük. Bár erről olyan tudna a legjobban nyilatkozni, akinek a maine coon cicája mellett van más cicája is, vagy esetleg volt. Ettől függetlenül kíváncsian várom a válaszokat.
2021. márc. 16. 00:39
 6/9 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem itt nem nagyon fogsz Maine Coon gazdától választ kapni, mert nem sokan költenek 200-500k-t egy macskára.
2021. márc. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
36%

Nekem 2 relatíve kisebb Maine Coonom van.


Concept for Life MC Adult tápot esznek, amiből az ajánlott mennyiséget, kb. 70 g-ot esznek fejenként. De ők mindketten csak 7 kg körüliek, a kandúr és a nőstény is. Különböző tenyésztőktől származnak. A kandúr apja volt 10 kg-os, anyuka meg 5,5 kg körüli, az enyém nem érte el az apja súlyát.

2021. márc. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Egyébként ha lehet, csak olyan írjon, akinek van/volt maine coonja, ne tippelgető hozzá nem értők. Arról tudok biztos forrásból, hogy nem eszik annyival többet, miért enne dupla annyit...márc 16. 09:09-nek köszönöm a választ.
2021. márc. 19. 19:24
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát az én két házikandúrom 7 és 8 kilósok, szóval kb mint egy normál maine coon.

70-80 gramm száraztápot esznek kb naponta.

Plusz egy 200 grammos konzervet elosztok nekik naponta.

2021. ápr. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!