Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy sziámi macskám, úgy...

Van egy sziámi macskám, úgy szokott hozzánk, és ma megnéztem a fogait, és az egyik hegyebol le van törve, ez nagy baj?

Figyelt kérdés

Nem tudom megmondani hány éves, meg egy két foga nem túl szep, ezzel mit lehet kezdeni?

Általában whiskas tápot kap, meg prevital, kitekat, meg whiskas alutasakosokat ezek jók?

Igazából nem veszek észre rajta semmi furcsat, környékbeli macskákat mindig elhajtha továbbra is ő az “alfa” szóval úgy nem viseli meg vagy legalábbis nem látszik...



2021. márc. 15. 22:27
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Állatorvos, jobb minőségű táppal etetés (a jelenlegi hulladék), ivartalanítás és bent, vagy macskabiztos kerítésen belül tartás. Már, ha akarsz tenni érte.
2021. márc. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

A foga talán nem gond. Nekem is volt egy letört fogú cicám.

Amúgy tápot a zooplusról már egész olcsón vehetsz jobb minőségű magasabb hústartalmú tápot. :)

Sajnos az nem jó, ha kinti. Sajnos én a családom hozzáállása miatt saját bőrömön tapasztaltam ezt meg.

2021. márc. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Jo és ha már a felsorolt tapok hulladékok...azt is elarulnad hogy mi az ami nem hulladék?


Ivartalanitott, és kinti, de nekem is hasonló a problemam, bar nem lenne szivem behozni mert ő nagyon jól érzi magát kint, és vadászik, van kint nagyon jo meleg fedett helye úgyhogy kényelmes neki:)

2021. márc. 15. 22:54
 4/9 anonim ***** válasza:
39%
Az a nagyon jó, hogy vadászik? Azt ugye vágod, ezzel károsítod az élővilágot, mert a macskád hobbiból vadássza le a madarakat, amik több esetben védettek is? Vidd be a macskát, ne hagyd vadászni, inkább foglalkozz vele ehelyett. Hidd el, a macska annak ugyanannyira örülni fog, ha nem még jobban. És felelősségteljesebb is.
2021. márc. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem madarakra megy, azt egyszer nem vadászott, patkányokat szed szét, de nem eszi meg hanem felhozza a teraszra
2021. márc. 15. 23:04
 6/9 anonim ***** válasza:
17%
Ha nem vagy ott mellette, nem látod, mire vadászik. Így amúgy minek nektek macska, ha úgyis csak ki van baxva a kertbe? Akkor az kvázi nem a ti macskátok, csak etetitek. Az meg nem ugyanaz.
2021. márc. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De mivel nálunk van, és engem tekint gazdájának, és mellesleg hozzánk szokott, nem értem mi kérdésed lehet meg?
2021. márc. 15. 23:12
 8/9 A kérdező kommentje:
De köszönöm a válaszokat mindenkitől!:)
2021. márc. 15. 23:28
 9/9 anonim ***** válasza:
A Whiskas tényleg nem jó táp. Én a Zooplusról rendelek a cicámnak, nagy választék van magas hústartalmú tápokból, online nagyon könnyű végigböngészni a kínálatot, de állatos szaküzletben is vannak jók. Arra figyelj, hogy gabonaféléktől és cukroktól mentes legyen a táp, illetve minél magasabb legyen a hústartalma. És ha szárazat eszik a cica,fontos, hogy sok vizet igyon! Szárazból szerintem a Purizon és a Porta 21 Sensitive elég jók, konzervből a GranataPet és az Animonda Carny fogy nálunk a legjobban.
2021. márc. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!