Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nőstény cicámnak az ivartalaní...

Nőstény cicámnak az ivartalanítás óta lóg a hasa hátul. Mitől lehet ez? Remélem nem daganat vagy ilyesmi.

Figyelt kérdés
2008. dec. 4. 15:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Sztem azért egy jó állatorvos észrevette volna az ivartalaníts során, ha daganata lenne, illetve annak lennének tünetei is. Pl. nem múló tüzelés, ill.váladékürülés, vagy ilyesmi.

Nem lehet, hogy kicsit meghízott?

2008. dec. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy a hízás lenne az oka mert nem eszik sokat, és láttam már kövér macsekot de annak nem csak a hátsó részen lógott a hasa.Volt aki azt mondta hogy a bőre lóg ott azért mert "kivették" a méhét és a petefészkeit, de ez elég furán hangzik.
2008. dec. 4. 18:29
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Van három cicánk (egy fiú + két lány), mindhármat ivartalaníttatuk, de az orvos vszínűleg nem állt a helyzet magaslatán, az egyik lánynak ugyanis vmi csomószerűség keletkezett a hasán, miután beforrt a seb, a másiknak pedig lóg hátul, mint a te cicádnak. Ez tehát vszínűleg a ti esetetekben is a műtét "eredménye". A mi cicáinkat több, mint tíz éve műtötték, és semmi bajuk nem származott ebből a "hibából", bár azt hozzá kell tennem, hogy amikor nyáron elvittük egy állatkórházba, másik orvoshoz azt a cicánkat, akinek csomója van az egykori seb helyén, az orvosnő meglepődött, és mondta, hogy figyelnünk kell, mert sérv keletkezett, és ebből még lehetnek gondok - de lekopogom, eddig nem volt. :)

Úgyhogy, ne aggódj te sem, szinte biztos, hogy a te cicáddal is ez történt, és nem beteg - de azért figyeljétek a hasát, nem tapasztaltok-e vmi fura változást! Ha igen, a biztonság kedvéért majd forduljatok orvoshoz!

2008. dec. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

az én macskémnak is lógott a bőre, de az állatorvos azt mondta, hogy valószínűleg csak a belső varratnál keletkezett gyulladás, és naponta egy negyed szem algopyrint javasolt (igen, emberit).

mi nem adtunk neki gyógyszert, és így is elmúlt kb két hét alatt.

2008. dec. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem is volt nőstény cicám és ivaratalanítva lett és neki is lógott kicsit a hasa.de utána kiderűlt hogy volt valami baja a hugyhólyagának.
2008. dec. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!