Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szoktattátok rá az...

Hogy szoktattátok rá az alomra a cicátokat?

Figyelt kérdés

Nemsokára lesz egy kiscicánk, már minden megvan a fogadására, nagyon várjuk.:) Azonban első cica lesz, így nem tudjuk, hogy miként lehetne megtanítani neki hogy hova szabad elvégeznie a dolgát. Sok blogot olvastunk erről, mindegyik azt írja, hogy ha látta már az anyjától akkor ösztönösen tudni fogja,hogy mi az a “kavicsos” doboz ha megmutatjuk neki. Nektek hogy ment ez a kölyökcicával? Mennyi idő után tanulta meg teljesen, hogy hova szabad mennie ha pisilni/kakilnia kell? Milyen módszerrel lehet hatékonyan rávezetni?

Köszönöm a válaszokat!:)


2021. márc. 21. 12:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
Csak meg kell mutatni az almot, hogy hol van és egyből tudja használni hiszen alapból olyan helyre űrit, ahol el tudja kaparni.
2021. márc. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!:)
2021. márc. 21. 12:38
 3/21 anonim ***** válasza:
89%
Honnan lesz a cica? Tenyésztőnél az anyja már alomra szoktatja, mentésnél pedig ha nincs anyacica, akkor ők. Maximum az egyszem apró kóborkákat kell konkrétan szoktatni, akiknek kimaradt ez a fázis, mert az anyjuk elhagyta őket.
2021. márc. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
81%

Egy cicust nagyon könnyű alomra szoktatni, mert ugye eleve a homokos, kavicsos helyeket szeretik a dolguk elvégzésére. Javaslom, hogy amint hazaértek, kezdjétek az alom megmutatásával. Ez azért fontos, mert így rögtön megismeri az illatát, tapintását és nem lesz neki idegen. Eleinte javaslom, hogy te "tartsd számon" mikor lehet szükséges neki a wc-zés. Például evés, ébredés után rakd bele az alomba, nagy eséllyel akkor kell is neki. Ha látod, hogy máshol akar wc-zni vedd fel és tedd bele az alomba, de ne ijeszd meg, ne förmedj rá mert akkor teljesen elbizonytalanodik. Ő úgy gondolkodik, hogy "nézd anya, milyen ügyes vagyok hogy már merek kakilni nálad". Ő nem tudja, hogy nem oda kéne, szóval csak óvatosan vedd fel és vidd az alomhoz. Igazából nem hinném, hogy másra oda kéne figyelni, hidd el, gyorsan fog ez menni :)

Ami még fontos, hogy van többméretű alom, de te rögtön a felnőtt méretet válaszd a picinek is. Én már befürödtem azzal, hogy megvettem egy cuki, pici almot merthogy az pont neki való, kényelmesen bele tud mászni. Igenám, csak utána átszoktatni egy nagyobba már nem olyan egyszerű. Olyat vegyél, aminek van teteje, így a cica biztonságba érzi magát mikor bent van. Olyan almot vegyél, ami nem illatosított, mert a túl szagosakat nem szeretik a cicák. És ami fontos, hogy ne nagyon váltogasd az almot, ha egy már bevált akkor maradjon is az. Kb ennyi, kellemes cicázást :)

2021. márc. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
55%
Az, hogy mennyi idő alatt lesz üzembiztos az a cica korától is függ 8-12 hetesen még nem elvárható. Étkezés után érdemes alomra tenni, a lábával megmutatni, hogy tud kaparni.
2021. márc. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
42%
Na meséljetek, mi nem tetszik a kommentembe? :) Egy pár cicát már alomra szoktattam, nekik érdekes módon beváltak az itt leírt tanácsaim :D
2021. márc. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
53%
Nekem tetszett, hasznos volt, hogy irtad, hogy állandó típusnál maradjunk, ugyanis én mindig árfüggővé tettem,de megér a cicám annyit, hogy ne így legyen ezután.
2021. márc. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
20%
Örülök hogy hasznos volt neked :)
2021. márc. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
47%
amikor látod hogy pisilni kakilnia kell akkor gyorsan rakd az alomba!
2021. márc. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
56%
Az enyémet beletettem az alomba, és próbáltam kaparászni a lábaival, hogy mutassam mire való, de ez utóbbi nem tetszett neki... megértem mondjuk... de már elsőre az alomba pisilt meg kakilt. Sőt múltkor beteg volt,és az alomba ment hányni...
2021. márc. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!