Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megőrülök! Mit csináljak?

Megőrülök! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

A macskám elérte az ivarérett kórt. (Mindenképp ivartalanítva lesz, ha elmúlik a tüzelés)

Már tüzel kb 3.napja.

Azt tudni kell, hogy 100%ban házimacska kicsi kora óta a házban van (nyilván ki szoktam vinni pórázon)

Gondolom mindenki tudja, hogy ilyenkor fura hangokkal hívják a kandúrokat

DE! Amint kiviszem a házból abba hagyja és nem mozdul mellőlem! Nem csinál semmit, Próbáltam kint hagyni hátha csak zavarom, de semmi

Szóval az lenne a kérdésem, hogy mit csináljak hogy kint “akcióba” lépjen?



2021. márc. 21. 16:47
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz az alatt, hogy "akcióba" lépjen?

Kismacskákat szeretnél?

2021. márc. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
85%
Miért is kellene "akcióba" lépnie? Nincs elég macska a menhelyeken meg az utcákon? NE lépjen akcióba csak úgy bármilyen macskával, ami arra jár. Keress olyan gazdát, akinek nősténye van és szeretne kismacskákat, max. úgy.
2021. márc. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg nőstény, akkor meg ahogyan az 1es kérdezte: szeretnél kismacskákat? És mit csinálnál velük? Megtartanád? Anyagilag megengedheted? Oltás, kaja, stb.? Vagy elajándékoznád? Vannak érdeklődők?
2021. márc. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem teljesen értem a kérdésedet, azt szeretnéd, ha a macskád odahívná magához a kandúrokat és párosodnának? Ez esetben, ha kiscicákat szeretnél, inkább azt javaslom, ivartalanítsd a macskád és fogadj örökbe árva, magára hagyott kiscicákat, sokkal jobbat teszel vele az állatoknak. Tapasztalatból mondom, nőstény cicánál nagyon jót tesz az ivartalanítás, kiegyensúlyozottabb és boldogabb élete lesz(a miénknek is voltak egyszer kiscicái, és szegény eleget kínlódott velük, utána ivartalanítottuk is). Egyébként ha a macska addig mindig csak házban lakott, kint pedig csak pórázzal járt, ne hagyd egyedül kint, vagy ne engedd el szabadon, nem ismeri a veszélyeket és a végén baja eshet(autó elütheti, megtámadhatják kutyák stb.).
2021. márc. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék kismacskákat, azért írtam azt, hogy akcióba lépjen mert amíg lemegy a tüzelése addig csak szenved.

2.-nak, a kiscicák szerető gazdikhoz kerülnének afelől nincs kétség! Nyilván ez lenne neki az első és az utolsó alom. De mire lecseng ez az egész szegénykém megbolondul, nagyon rossz nézni ahogy szenved plusz aludni sem lehet tőle de ez a legkevesebb

2021. márc. 21. 17:13
 6/32 anonim ***** válasza:
89%

?!?!

Nem kell elletni a macskát!

Nem szenved! A párzás is szenvedés, a betegségek, amiket elkaphat, az is szenvedés! A tüzelés nem az, attól, hogy hangos.

Most hívd föl az állatorvost és kérj időpontot ivartalaníásra, hogy amint véget ér a tüzelés, azonnal vihesd és ami a legfontosabb:

NE SZAPORÍTS!

2021. márc. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Egyik haveromékhoz odakerült egy nőstény cica, épp tüzelt, elvitték állatorvoshoz és egy pár napig valamilyen fogamzásgátló tablettákat kapott, attól lenyugodott. Azután pedig elvitték ivartalanítani. Szerintem vidd el a dokihoz, biztos segít, ad valami tablettát rá, ami javít a helyzeten.
2021. márc. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

3.válaszoló, igen tudom egyedül csak a kertbe engedtem ki

Nagyon féltem Őt.

Lesz ivartalanítás mindenképp de még minimum egy hét mire elmúlik neki a tüzelés, hajtanák az ösztönei és folyamatosan szökni akar, nekünk se jó ez de neki rettenetes lehet

2021. márc. 21. 17:20
 9/32 anonim ***** válasza:
85%
A miénk mikor elérte az ivarérett kort vittük is ivartalanítani. Szép, egészséges nőstény cica, nem ellett soha. Szerintem hülyeség kivárni hogy egyszer elljen és utána ivartalanítani, bár van akik úgy tartják hogy jobb úgy. Ha nem szeretne “akcióba” lépni akkor ne várd ki, hanem vidd ivartalanítani.
2021. márc. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező: "a kiscicák szerető gazdikhoz kerülnének afelől nincs kétség" Szóval már vannak, akik szeretnének macskákat? Gondolom nem, csak meghirdetnéd és adnád azoknak, akik jelentkeznek.

"Nyilván ez lenne neki az első és az utolsó alom" Miért is? Elviszed ivartalanítani ezután? Akkor miért nem most?

2021. márc. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!