Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért pisil be a macskám? (SOS)

Miért pisil be a macskám? (SOS)

Figyelt kérdés

Kb másfél éves, ivartalanított lány cicánk már két hete az almon kívül pisil. Ugyanarra a helyre szokott, de nem tudjuk miért. Lehet már érzi ott a szagot és ezért csinálja? Mi szüntethetné meg a szagot teljesen?

Van valami ötleteket miért csinálhatja ezt?



2021. márc. 22. 10:12
 1/10 anonim válasza:
9%

Nem tudom nekem van egy 3 éves fiú macskám ő is mindig ezt csinálja.

Nekem az vált be, hogy amikor bepisilt akkor jól megszidtam. Akkor nem csinálta kb. egy hétig, de aztán újra kezdődött

2021. márc. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tedd arra a helyre az almot
2021. márc. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a macska elkezd mashova pisilni, az altalaban valamilyen hugyuti fertozes, veseko, gyulladas jele. Allatorvos kerdezo, minel hamarabb!
2021. márc. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
0%
Hát nem tudom, nekem mindig más helyre pisil #1 vagyok
2021. márc. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%
Ha ivaros a macskad elso, akkor jelol, vagy valamilyen szervi baja van. Szidas helyett mi lenne, ha kezdenel vele valamit?
2021. márc. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy macska két okból végzi máshová a dolgát: vagy szervi baja van, vagy lelki/mentális.

Szervit az állatorvos ki tudja zárni, ezzel kéne kezdeni. Ha nem talál semmit, ő is el fogja valószínűleg mondani, hogy okozhatja a stressz és a változás. Mi történt akkortájt történt valami, mielőtt elkezdett máshova pisilni? Volt költözés? Új bútor beszerzése? Új családtag? Valaki elköltözött tőletek? stb. Macskáknál egyéni érzékenység kérdése, van, amelyiket a költözés sem hatja meg, van, amelyik egy új váza (!) vásárlásától kikészül és FIC-es lesz.

Szinte biztos, hogy nem az okozza, hogy ott érzi a szagot, a macskák nem így működnek.

1-esnek meg üzenem, hogy ha neked mindig máshova pisil, ugyanez érvényes rád is, és ennek komolyabb figyelmet kéne szentelni. A macska nagyon tiszta állat, ha nem a szokott helyre intézi a dolgot, akkor mindig vagy beteg, vagy jelezni akar vele valamit.

2021. márc. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Megpróbálom az almot odarakni, hátha csak ennyi problémája van. Ha nem válik be, akkor sajnos irány az állatorvos, nincs mese:(
2021. márc. 22. 12:59
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem feleslegesen huzod az idot az alomrakosgatassal. Nem kene megvarni, amig vereset pisil es orult fajdalmai lesznek. Ez az egesz 2 hete tart kerdezo, meddig varsz meg?


7 eves a macskam, az alom 7 eve ugyanott van, soha semmi baja nem volt vele, kiveve akkor, amikor beteg volt.

Egyik reggel ketszer is rapisilt a szonyegre, masnap reggel, ahogy tudtam, vittem is orvoshoz, vesegyulladasa volt, mint kiderult.

2021. márc. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a gond, hogy hol van az alom, vidd orvoshoz!
2021. márc. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is dokihoz vinném egyből.
2021. márc. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!