Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Jó családi macskának egy...

Jó családi macskának egy maine coon?

Figyelt kérdés

Szeretik a gyerekeket, barátságosak? Mennyire türelmesek, agresszívak? Két gyerek mellé mennyire jó ötlet, nem fog egyikőjük felé jobban húzni? A kutyák tapasztalataim szerint csak egy emberhez állnak közelebb, a maine coon macskák ugye nem ilyenek, nem csak egy embert ,,szeretnek” úgymond? Meg nem harapnak ugye? (Azt hallottam róluk, hogy hasonlítanak egy kutyára.)

Szóval, jó egy családba is, vagy csak egy embernek fog szót fogadni?



2021. márc. 22. 10:14
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Mekkorak a gyerekek?

Egyebkent meg macska, ontorvenyu, persze vannak fajtajellemzok, amik igazak ra, de lehet, hogy pont kifogtok egy olyan peldanyt, aki kevesbe bujosabb, inkabb maganak valo.

Az meg foleg nagy kerdes, hogy kit fog szeretni jobban, bar ha az en macskambol indulok ki, akkor azt tudom mondani, hogy mindig annak hizeleg, akinel epp kaja van :D

Ha biztosra akartok menni, akkor en inkabb egy felnott, bekes, bujos macskat fogadnek orokbe, naluk nem lutri, hogy milyenek lesznek.

2021. márc. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Olyan nem igazán van a macskáknál, hogy "szeretik" a gyerekeket, főleg, mint fajta nem. Vannak egyedek, amik jobban kijönnek a gyerekekkel, vannak, amelyikek nem annyira. Hiába írják bizonyos weboldalakon az ellenkezőjét, ez így egyáltalán nem igaz.

A macskákban nincs olyan megfelelési kényszer, mint a kutyákban, ezért ha a gyerek nyúzza a macskát, akkor harapni és karmolni fog nagy eséllyel. Van néha kivétel, de így se úgy se hagynám, hogy egy gyerek játékszere legyen.

A macskák úgy általában, a maine coon is kötődik jobban valakihez, simán lehet speciális kapcsolata valakivel, de az is lehet, hogy senkivel nem lesz közeli a viszonya, ha nem megfelelően tartják.

De, simán haraphat, főleg, amíg kölyök.

Olyan, hogy szót fog fogadni egy embernek vagy többnek, olyan nincs. Ez nem egy kutya. A macskát baromira nem érdekli, mit mondasz neki. Meg lehet tanítani erre-arra, a maine coon általánosságban szeret is tanulni, de egyáltalán nem biztos, hogy végre is fogja hajtani, amit akarsz, sőt...

SZóval ha ilyen elvárásaid vannak, inkább kutyátok legyen. De ha gyerekeknek vennéd, akkor meg inkább plüss állat.

2021. márc. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

11 és 13 évesek, nem kicsik már, de nem mondanám őket felnőttnek, ezért kérdeztem. Volt már egy cicánk, de sajnos elhunyt még régebben.:( Mostanra jutottunk el odáig, hogy képesek lennénk befogadni egy új cicát. Közösen nézegettük a cicafajtákat, és a maine coon fajtára jutottunk. Nem gyerekeknek venném nyilván, hanem családtagnak, egyrészt ezért szeretnénk macskát, hogy mindenkihez ugyanannyira kötődjön, másrészt, mert mindig macskások voltunk, kutyát nem szeretnénk. Huzogatni nem fogják a farkát, de a kisebbik szereti ölelgetni, szeretgetni a cicákat, a nagyobbik inkább játszik vele, de persze mindketten szeretnek játszani velük. Nem úgy értettem, hogy szót fogad, hogy ül meg ilyenek, mint mondtam, családtagot szeretnénk, nem idomított állatkát aki úgy ugrik, ahogy mi fütyülünk. Csak pl., ha megtanítjuk neki, hogy nem szabad felugrania az asztalra, akkor ha rászólunk, hogy nem szabad, akkor mindenkinek leugrik majd onnan, vagy csak egy embernek pl. Remélem így már jobban fogalmaztam:D

Persze, játékból nyilván fog harapni, vagy ha huzogatják a farkát, de az ilyen eseteket leszámítva értettem.

2021. márc. 22. 10:43
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

2 Maine Coonom van, a fiam 9 hónapos. Egyik macskám sem látott előtte kisbabát.


A 2 éves macskának nyugodtan belenyúlhat a fülébe, szájába a fiam, még dorombol és tekereg is hozzá.

A fél éves kandúrunk kicsit vehemensebb, de ő is nyúzható. Ha valami nem tetszik neki bekapja (nem harapja) a fiam ujját, majd sértődve távozik. Ha valami huncutságot csinál a fiam a fiatalabb macska tuti ott van a nyomában. Mondjuk szinte mindig a gyerkőc fenekén vannak :D

Szerintem sokkal jobban tűrik a gyerekeket, mint a házi macskák, de ez biztos nevelés kérdése is (a gyereké is meg a macskáé is).


Nem mondom, hogy nem voltak még balesetek, de egyik sem volt komoly. Egyszer az idősebb odacsapott a fiam fejére, mert durván megrántotta a hátsó lábát. De nem volt kint a körme, csak szimplán a 8 kilós macska nagyot üt. Azóta a fiam sem rángatja a macskának semmijét.


Egyébként nagyon látszik a macskákon, hogy ki a kedvenc a családban. Az idősebb a férjem megszállottja. A fiatalabb az enyém. Szerintem érzik mind a ketten, hogy nekünk fontos a kisember, ezért viszonyulnak úgy hozzá,ahogy.


Tenyésztőt érdemes megkeresni a kérdéseiddel. :) És főképp megbízható tenyésztőtől vásárolni, mert egy idegrendszerileg gyenge 10-15 kilós macska igencsak tönkreteszi az ember mindennapjait.


Bocsi, hogy hosszú lett. Ha van kérdésed írj nyugodtan még privátban.

2021. márc. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
57%

Nincs olyan konkrét macska fajta aki szereti a gyerekeket, ez egyed függő.

Valamelyk elviseli ha húzzák nyúzzák, van amelyk harap-karmol.

Pl.: az én esetem.

Találtam egy kóbor cicát, hazavittem, de megláttam, hogy bolhás és mivel akkor ott volt a házba egy egészséges kutya illetve egy csecsemő, úgy döntöttem arra az estére kiviszem a kazánházba, majd másnap veszek bolhaírtót.

Aha...amint kiraktam, olyat belém harapott...az egész ujjam szinte átharapta.

Megint megpróbáltam kivinni (beszökött) akkor szét karmolt.

7 db tetanusz oltást kaptam.

Kis macskák játékból is haraphatnak.

Most Brit cicám van.

Nem azok a simis fajták, de hiába nyúzza a gyerek farkát, fülét nem támad.

Viszont ha elege van elvonul.

Simogatni esténként szoktuk, mert nappal nem szereti.

Mondjuk a Ragdoll macskákra mondják, hogy igazi rongybabák.

Én eddig életemben 3mal találkoztam...na őket még dobálni is lehetett, de nyilván közöttük is van aki nem az a nyúzós típus.

2021. márc. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

2es vagyok. Akkor nem kisgyerekekről van szó, szerintem nem lesz gond. Az, hogy hallgat-e bárkire, ha leparancsolják az asztalról, a nevelésétől függ, nem a macska fajtájától. Legyetek következetesek, a gyerekekkel is beszéld meg, hogyan tanítsák a macskát (pl. sosem agresszióval, bántalmazással!), és ha mind ugyanúgy reagáltak egy-egy ilyen esetre, hamar berögzül, hogy mit szabad és mit nem (aztán így tojhatja le magasról :D Mert hidd el, ha fel akar menni az asztalra, akkor felfog).

Az, hogy kihez fog kötődni, ezt meg nem lehet tudni. Ez olyan jellegű kérdés, minthogyha születne kisbabátok, akkor az új gyerek a családban kivel fog a legjobban kijönni? Hát, akivel a legjobban bírják egymást. :) A macska személyisége majd valószínűleg találkozik valamelyikőtökével. Nagy eséllyel nem lesz tök egyforma a viszonya mindenkivel, és ez így a normális, hiszen ő is egy élőlény.

Nekünk bengálink van, akire mindig mondják, hogy nem egy ölbecica. Más a viszonya velem, mint a család többi tagjával. Én pesztráltam sokat kicsiként, rengeteget foglalkoztam vele, és már nem élek otthon, de sokat hazajárok. Anyám lábánál alszik a macska szinte minden este, ha otthon vagyok is ritkán tisztel meg azzal, hogy nálam aludjon, pedig imádok vele aludni. De viszont kapaszkodik fel a nyakamba, mint egy kisgyerek, hogy ölelgessem, szeretgessem, és bújik. Ezt meg csak nekem csinálja így. Néha, ha sok hónapig nem jutok haza, akkor megpróbálja anyámmal is,de hamar ott hagyja - az biztos nem ugyanolyan. :)

Szóval ezt nem tudhatjátok előre, de szerintem nem is akkora baj.

2021. márc. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
11:11-es, igen, valószínűleg igazad van.:) Nagyon szépen köszönöm a tartalmas válaszokat!
2021. márc. 22. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!